על רקע פתיחת המשא ומתן של המעצמות עם אירן, הגיע היום (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו לביקור בבסיס צה"ל שבו מטופלים פצועים מהקרבות בסוריה. מוקדם יותר הוא ערך סיור ברמת הגולן עם שר הביטחון והרמטכ"ל, וקיבל סקירה מודיעינית על התבססות גורמי הג'יהאד בגזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ביום שבו נפתחות בווינה שיחות המעצמות עם אירן, חשוב שהעולם יראה את התמונות מהמקום הזה", אמר נתניהו. "מקום שמפריד בין הטוב בעולם לרע בעולם. החלק הטוב זאת ישראל שמצילה את חייהם של נפגעי הטבח היומיומי שמתבצע בסוריה. אלו הם פניה האמיתיות של ישראל".

"אירן לא שינתה פניה" (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
"אירן לא שינתה פניה" | צילום: קובי גדעון, לע"מ

לדבריו, "החלק הרע היא אירן שמחמשת את מבצעי הטבח. כל הילדים שנפצעו, שלא לדבר על אלה שנהרגו, נפגעו כתוצאה מזה שאירן מחמשת, מממנת ומדריכה את משטר אסד בטבח ההמוני שהוא עושה".

"מפה אני רוצה לומר לעולם היום' עם חידוש השיחות בין המעצמות לבין אירן, שאירן לא שינתה את מדיניותה התוקפנית; אירן לא שינתה את אופייה האכזרי והיא ממשיכה בתמיכתה במשטר אסד שעה שהוא טובח באזרחיו. אלה הם פניה האמיתיות של אירן. אסור לעולם לשכוח זאת", הוא הבהיר.

המו"מ עם האירנים יוביל לתוצאות?

מטרת השיחות בווינה היא להגיע להסכם סופי בנושא הגרעין האירני. בראש השיחות שיתקיימו שלושה ימים יעמדו שר החוץ האירני מוחמד זריף ושרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון.

בסוף החודש שעבר הצגנו בחדשות 2 תיעוד טלוויזיוני ראשון של בית החולים לפצועים הסורים שממוקדם סמוך לגבול בין ישראל לסוריה. יותר מ-700 פצועים סורים קיבלו טיפול בבית החולים הזה, בו מסתובבים פצועים סורים ליד חיילים ישראלים בתוך מתחם צבאי מגודר, קרוב לגבול עם המדינה שסועת הקרבות.