פעם היו מגיעים לכאן מתנדבים מאירופה כדי לעזור בקיבוצים, היום מגיעים אותם מתנדבים כדי לסייע לפלסטינים. וכך במשפט אחד אפשר לסכם את הבעיה הגדולה של ישראל במערב: אנחנו הרעים, הפלסטינים הטובים - שחור ולבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חלק מאותם מתנדבים משתתפים בהפגנות בשטחים. הם תמיד חדורי אמונה, לא תמיד בקיאים בפרטי הסכסוך. מה שברור הוא שהשנאה לישראל ולציונות הולכת ונהיית אופנתית באירופה ומסוכנת לעתיד המדינה.

פיליפה האיטלקי הגיע לסייע במסיק הזיתים הפלסטיני באזור חברון ולקח חלק בהפגנה הסוערת השבוע בכביש 443. למרבה הפלא השפה השלטת בהפגנה היא אנגלית של שחור ולבן שלעיתים קשה לעיכול.

"הציונות היא גזענות", אומר פיליפה. "גזענות דתית - ביסודה". הוא אומר כי ניסה לנהל דיאלוג עם ישראלים וגם עם החיילים אבל אז בא המפקד ואומר להם שלא לדבר עם המפגינים. "הם מלאים בציונות מטורפת", הוא אומר על חיילי צה"ל. "כשאנשים בישראל מאמינים שאברהם ישב כאן ולכן זה מקום קדוש, זה המצאה שנועדה לבטל את התרבות הערבית".

מדובר אונר"א נמסר בתגובה כי "בכתבה נטען בשגגה כי טילים נורו מבתי ספר של האו"ם במהלך המלחמה בעזה בשנים 2008-2009, אך זהו מידע שאינו נכון. למרות שהאשמות הללו כבר נשמעו בעבר, בכירים ישראלים הודו כי מדובר בטענות שווא וכי אין כל הוכחות התומכות בכך".