רכב שרוף. ארכיון
רכב שרוף. ארכיון | צילום: פוראת נאסר

"כנופיית נערות" פעלה בשטחים? במשטרה עצרו את יסכה ויס, צעירה בת 20 מקרית ארבע, בחשד שהייתה מעורבת גם היא בהצתת רכבו של פלסטיני תושב חברון בחודש שעבר. בשבוע שעבר נעצרו שלוש קטינות בחשד למעשה החמור.

במשטרת ש"י בודקים האם הצעירה והקטינות היו מעורבות במעשי "תג מחיר" ואלימות נוספים ביהודה ושומרון. "המשטרה חוקרת את התיק הזה עם הרבה מאמץ", אמר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד דוד הלוי, המייצג חלק מהחשודות.

הפרשה החלה לפני כחודש, עם הצתת רכבו של ערבי תושב חברון, עד שנשרף כליל. במשטרה פתחו מיד בחקירה, בעל הרכב טען כי אינו מסוכסך עם איש. במשטרה הגיעו למסקנה חד משמעית: הרכב הוצת על רקע לאומני.

לפני כשבוע נעצרו שתי נערות בנות 15, ב' ו-ח', תושבות אזור ירושלים, בחשד למעשה החמור. גורמים במשטרה אמרו כי ההצתה יכלה לגרום לפגיעות בנפש ולהבעיר את האזור כולו.

אין תמונה
עו"ד דוד הלוי. ארכיון

במשטרה ביקשו להאריך אז את מעצרן בשישה ימים, אך בתום דיון בערעור שהוגש בנושא, הוחלט כי ישוחררו למעצר בית מלא בבתי הוריהן. במשטרה אמרו כי השתיים אינן משתפות פעולה בחקירתן.

"הן מכחישות כל קשר לאירוע הנטען", אמר בשבוע לחדשות 2 באינטרנט עורך דינן, דוד הלוי. "בית המשפט המחוזי קיבל את הערר שהגשנו והורה על שחרורן ממעצר, באופן שמדבר בעד עצמו. בית המשפט גם קבע כי יש לתת דגש על השיקולים המיוחדים הנוגעים לשאלת מעצרם של קטינים. במקרה דנן המשטרה חקרה את האירוע במשך חודש שלם ולא ברור מדוע בחרה לעצור את מרשותיי רק בחלוף כחודש ימים מתחילת החקירה. העובדה שהן שוחררו יום לאחר מעצרן מדברת בעד עצמה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק