"הרבה מעבר לאופק". האורביטר 3, המל"ט (מטוס ללא טייס) החשמלי החדש שיוצג מחר בתערוכת ISDEF נותן לכוחות בשטח לראות טוב יותר. בניגוד למל"טים חשמליים אחרים שנגמר להם הסוללה אחרי זמן קצר, הוא שוהה כ-7 שעות באוויר, ומסוגל לטוס לטווח של 100 ק"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעומת מל"טים טקטיים מונעי בנזין, לכלי החדש יש את היתרונות של מל"ט חשמלי - הוא שקט, נייד, ופשוט להפעלה ולתחזוקה. המערכת שלו יכולה להתנייד על גבי טנדר אחד והוא נוחת על ידי מערכת של מצנח וכרית אוויר. המתכננים בנו אותו כך שהוא מתקפל לתוך תיק ונחשב קומפקטי במיוחד.

הוא גם מצטיין בפשטות ההפעלה: ההמראה והנחיתה היא אוטומטית ובלחיצת כפתור, ובין לבין למפעיל רק נשאר להזיז את המצלמה - והמל"ט יטוס בהתאם. בחברת אירונאוטיקס שפיתחה אותו אומרים כי תוך שבועיים ניתן ללמד אדם ממוצע להפעילו.

"הוא מסוגל לשאת מצלמת יום לילה עם איכות וידאו מאוד גבוהה ובאפשרותו לתת תפוקות של מל"ט טקטי, הביצועים שלו מאוד מבטיחים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דני אשחר, המשנה למנכ"ל אירונאוטיקס, יצרנית כלי הטיס הבלתי מאוישים. לדבריו, הוא נמכר כבר למספר צבאות בעולם. לתערוכה, שתיפתח מחר בגני התערוכה יגיעו נציגים מ-25 מדינות ומשלחות ביטחוניות רבות.

"במסגרת תעורכת הביטחון אשר מתקיימת זו השנה השישית אנו מארחים 60 משלחות בינלאומיות מצבאות, משטרות וממשלות זרות וכן 200 נציגים מ-25 מדינות שונות. בין היתר יוצרת התערוכה קרקע פוריה להיווצרות קשרים עסקיים בינלאומים בנושא הביטחון ומדגישה את יכולותיה של ישראל בתחום. במהלך התערוכה יתקיימו הדגמות חיות ותצוגות תכלית של המוצגים כמו הדמיית זירות קרב ואזורי לחימה שונים", הדגיש תומר אבנון, מנכ"ל תערוכת ISDEF.