נאשמים בריגול. ארכיון (צילום: חדשות 2)
נאשמים בריגול. ארכיון | צילום: חדשות 2

פרשה ביטחונית חמורה הותרה הבוקר לפרסום: שלושה תושבי ישראל, אב ובנו ממג'דל שמס ואדם נוסף מבקה אל גרביה מואשמים בעבירות ביטחוניות נגד ישראל. בין האישומים: מגע עם סוכן מודיעין סורי והעברת מידע צבאי.

בבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש כתב אישום נגד השלושה פידא שאער בן 27, מאג'ד שאער בן 58 ומחמוד מסרוייה בן 62 הכולל עבירות רבות של בטחון המדינה. השלושה מואשמים בריגול, מגע עם סוכן חוץ מסירת ידיעה לאויב, קשירת קשר לחטיפה וכניסה למקום צבאי.

שלושת הנאשמים נחשפו בתום חקירה של השב"כ והמפלג הביטחוני ביחבא"ל. במהלך החקירה עלה החשד כי השלושה היו בקשר עם סוכן מודיעין סורי והעבירו לו ידיעות ודיווחים בשיחות מקודדות.

בין המידע שהועבר לגורמים הסורים היתה תנועת צוללות באזור חיפה וצילומי וידאו של בסיס צבאי במרכז הארץ ושל תחנת הכוח בחדרה. במהלך חיפוש שנערך בביתם של החשודים נתפסו והוחרמו סרטי הוידאו.

תכננו לחטוף חייל סורי

השלושה העידו בחקירתם כי הכינו שרטוט ובו נתיב כניסה אפשרי של כוחות ישראלים לסוריה, והעבירו אותו לגורם מודיעיני במדינה. השרטוט אשר נוצר על סמך היכרותם עם התוואי בגזרה הצפונית כתושבי האזור, צוינו קידודים לכוחות צבאיים של טנקים, מטוסים וחיילים.

בנוסף עלה מחקירת השלושה, כי הם תכננו לחטוף טייס סורי שערק לישראל במטוס מיג בשנת 1989. הנאשמים תכננו להרדימו ולהעבירו לידי הסורים. כהכנה לקראת חטיפתו של הטייס, הכין אחד הנאשמים מזרקים וחומרי הרדמה, אשר נתפסו במהלך חיפוש במקום עבודתו.

 רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק