פיגוע בבנימין: ילדה בת 9 נפגעה הערב (ש') באורח קל-בינוני מאש שנפתחה ביישוב פסגות. ההערכה הראשונית היא כי מחבל חדר אל היישוב, ירה ואז נמלט מהמקום. כעבור זמן קצר, דווח על אירוע ירי נוסף סמוך לכוכב יעקב. לא היו נפגעים באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעה 21:23 נמסר למגן דוד אדום ירושלים על ירי באזור פסגות. שכנה של הילדה, שלמה פרטרבור, מנהל מחוז ירושלים במד"א, מיהר להגיע אל הבית והעניק טיפול ראשוני לבת ה-9 שנמצאה פצועה בפלג גופה העליון במקום. "ככל הנראה מדובר במחבל שירה בילדה בת 9 ופצע אותה בחזה", סיפר פרטבור לאחר האירוע, "אני שכן של המשפחה ופרמדיק והגעתי למקום. מצאתי אותה ירויה בפלג גופה העליון בצד שמאל".

חילופי אש בצפון הרצועה, ארכיון (צילום: הלל מאיר סוכנות תצפית)
כוחות הביטחון פתחו בסריקות | צילום: הלל מאיר סוכנות תצפית

השכן הוסיף לטפל בילדה, כשבו בעת עשו את דרכם למקום צוותי מד"א. "כשהגענו למקום ראינו את הילדה מטופלת על ידי מנהל מרחב מד"א בירושלים", סיפר הפרמדיק יוני הכהן שהגיע לזירה, "המשכנו בטיפול הרפואי והעלנו אותה לניידת טיפול נמרץ, כשהיא בהכרה מלאה וניתן היה לתקשר איתה. הילדה הייתה מבוהלת, עייפה וכאובה, היא דיברה איתנו לאורך כל הדרך. היא הייתה ממש גיבורה וכך גם אמרנו לה".  

הילדה: "ראיתי מישהו עם רובה וכיסוי על הפנים"

במהלך הטיפול בה סיפרה הילדה לשכנה כי ראתה את המחבל בחדר המדרגות. "ראיתי מישהו יורה בי", אמרה, "מישהו עם רובה שהיו לו איזשהו כיסוי על הפנים". הגירסה שסיפקה לאירועים הילדה שנפגעה, עדיין נבדקת, ולצידה נבחנת גם האפשרות כי מדובר היה בירי של צלף ולא מחבל שחדר ליישוב.

לאחר האירוע פתחו כוחות הביטחון, בסיוע גששים, בסריקות אחר המחבל באזור והתושבים הונחו להישאר בבתיהם. בסריקות שנערכו ביישוב נמצאה פרצה בגדר והתחזקה ההערכה כי מחבל חדר ליישוב.

אילוסטרציה (צילום: הלל מאיר סוכנות תצפית)
"הילדה נמצאה ירויה" | צילום: הלל מאיר סוכנות תצפית

בצה"ל ובמשטרה ביקשו להדגיש, כי למרות זאת, עדיין נבדקים כל כיווני החקירה האפשריים. "אנחנו לא משוכנעים אם מדובר בפצע ירי או פגיעה" , אמר הרופא המטפל בילדה בבית החולים שערי צדק, ד"ר פינק, וסיפר כי מצבה יציב.

דובר היישוב פסגות, דוד צביאל, אמר לחדשות 2 online כי ככל הנראה מחבל נכנס למרפסת של המשפחה."הילדה ראתה את המחבל ומסרה תיאור שלו. זה רק נס שהוא לא פגע בראשה", ציין צביאל. לדבריו, מדובר במחבל שחדר ליישוב ולא נשללה האפשרות כי הוא עדיין בתוך היישוב