פרטים חדשים על מאפייני ציוד הריגול האלקטרוני ש"נחשף" ברכס ההרים בלבנון: על פי מידע שמפרסם הערב צבא לבנון, כיסה הציוד האלקטרוני גם שטחים בסוריה. זאת, לצד יכולותיו האלקטרוניות לאסוף מודיעין מיישובים בדרום לבנון, לאורך הגבול עם ישראל וכך גם מיישובים באזור הבוקאע.

על פי הדיווחים, הציוד האלקטרוני הותקן בגובה 1,715 מטרים מעל פני הים והוחבא היטב בהרים. "מדובר בציוד שיוצר בישראל", נמסר בהודעה של צבא לבנון. "הוא מסוגל לפעול ולהעביר אינפורמציה שנים רבות". מוקדם יותר שידרה רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה תמונות חדשות של "ציוד הריגול הישראלי". באחת התמונות שחיזבאללה טוען שהן של הציוד שפורק, מופיע הכיתוב בעברית "מיני ענן", וגם המילה Israel.

הצבא גם פנה בהודעתו לאזרחים באזהרה שלא להתקרב לחפצים חשודים ולהודיע על כך לגורמי צבא או משטרה. "רק גורמים מוסמכים מורשים לטפל בחפצים הללו", נמסר בהודעה.

"צה"ל השמיד מתקן מודיעיני נוסף"

"מתקני הריגול" שנחשפו (צילום: AP)
"מתקני הריגול" שנחשפו | צילום: AP

הבוקר נטען בכלי תקשורת לבנוניים כי צה"ל השמיד מתקן מודיעיני נוסף על אדמת לבנון, לאחר שהתברר בישראל כי נחשפו שני מתקנים נוספים. זאת, לאחר שאמש דווח מפי גורמים צבאיים במדינה, כי מסוקים של חיל האוויר חגו בשמי נאקורה ונחל א-זהאראני ובאזור הגבול, על מנת לעקוב אחר פירוק האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים שנחשפו.

דרום לבנון, מתקני הריגול (צילום: AP)
חלק ממתקני הריגול | צילום: AP

בנוסף, דיווחו המקורות כי לפעילות חיל האוויר התלוותה גם פעילות של סירות חיל הים, שפיקחו על הנעשה מול חופי לבנון. בצה"ל אמרו כי למרות הדיווחים הרבים, "אין כל פעילות חריגה של חיל האוויר בצידון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק