מרטין דמפסי
הגנרל מרטין דמפסי, רמטכ"ל צבא ארה"ב | öéìåí: חדשות 2

גובר החשש האמריקני מפני תקיפה ישראלית באירן: רמטכ"ל צבא ארצות הברית אומר היום כי הוא אינו יודע אם בירושלים יעדכנו את הממשל האמריקני לפני פעולה צבאית אפשרית נגד מתקני הגרעין ברפובליקה האסלאמית. "איני יודע אם ישראל תתריע בזמן באשר להחלטתה לנקוט בפעולה צבאית נגד אירן", אמר הגנרל מרטין דמפסי בראיון לסוכנות הידיעות "רויטרס".

הגנרל דמפסי הודה בראיון, כי קיימים חילוקי דעות בין ישראל לארצות הברית בעניין הדרך הטובה ביותר באמצעותה יש להתמודד עם תכנית הגרעין האירנית.

ישראל דורשת להחריף הסנקציות

השבוע העבירה ישראל מסר לאמריקנים לפיו הסנקציות שננקטו עד כה על אירן חשובות, אך אינן מספיקות. כתבנו אודי סגל דיווח השבוע כי במהלך פגישתם של תת שר האוצר האמריקני דיוויד כהן עם גורמי ביטחון בביקורו בישראל, קראה ישראל להחריף את הסנקציות, להטיל אמברגו על תזקיקי הנפט ולהטיל חרם על הבנק המרכזי באירן - כך שלא יוכל לסחור בדולרים ובאירו.

בנימין נתניהו וברק אובמה
נתניהו ואובמה. חשש אמריקני | צילום: חדשות 2

אין זו הפעם הראשונה בה גורמים אמריקניים בכירים מזהירים מפני "היעדר תיאום אפשרי" עם ישראל בנושא הגרעין האירני. בראיון לרשת CNN האמריקנית בראשית החודש, אמר גורם אמריקני שהעדיף להישאר בעילום שם, כי ארצות הברית מודאגת מהאפשרות שישראל תתקוף באירן. הוא כינה את מערכות ההגנה האירניות "מערכות ממדרגה ראשונה" שעלולות לסכן את מטוסי הקרב הישראליים וכן הסביר כי במקרה של תקיפה עדיף שהיא לא תתבצע על ידי מטוסים מאויישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק