ממשיכים להתגרות: במהלך המעבר של שתי ספינות הקרב בתעלת סואץ לפני כשבועיים, מפקדי הספינות התעלמו בהפגנתיות מפניית צה"ל שנעשתה אליהן באמצעות רשתות הקשר הישראליות - כך מדווחים היום אמצעי תקשורת באירן.

"הספינות האירניות נדרשו להזדהות - והן התעלמו", אמר מפקד חיל הים האירני חביבוללה סווארי לכלי התקשורת.

שתי הספינות האירניות עברו בתעלת סואץ בדרכן לנמל לאטקיה שבסוריה. "במהלך שהייתן בים סוף, פנה אליהן חיל הים הישראלי וניסה ליצור עמן קשר", אמר הקצין האירני. "מפקדי הספינה נדרשו לענות מי הם ומה מטרתם, וצוותי הספינות החליטו להתעלם מהקריאה". לדבריו, הצוות ענה לחיל הים הישראלי בקשר ואמר: "זה לא העסק שלכם".

"הישות הציונית איימה על הספינות"

בשל ההתעלמות, טוען הקצין האירני כי ישראל איימה על הספינות בתגובה. "הישות הציונית איימה על הספינות מספר פעמים וניסתה לתאר את מעשיהן כמהלך מסוכן", אמר. "ישראל הפעילה גם לחצים על מצרים וסוריה על מנת לסכל את המהלך".

במקביל הודיע סווארי כי אירן מתכננת בקרוב להתחיל לבנות צוללות מלחמה אירניות. "בקרוב נתחיל בבנייתן של הצוללות, מסוג 'חביר'", אמר.

בצה"ל עקבו בדריכות אחר מעבר הספינות, כמו כל כלי שיט אחר שמוצאו באירן. עם המעבר בכיוון ההפוך אמרו בצה"ל כי אין כוונה להתעמת עם הספינות כל עוד יהיה ברור שהן מפליגות במים בינלאומיים ושאין להן כוונות התקפיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק