בטאון חמאס ברצועת עזה מפרסם היום כי הארגון מסר בסוף השבוע למצרים תשובה סופית בנוגע לעסקת שליט. על פי הדיווח, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס מוסא אבו מרזוק, העביר את תשובת חמאס לראש המודיעין המצרי מוראד מוואפי, שנועד עם ראש המטה המדיני-בטחוני במשרד הביטחון עמוס גלעד נועד בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

אתמול דיווח עיתון אל חיאת כי ראשי הזרוע הצבאית של חמאס בעזה הגיעו לקהיר כדי לדון עם בכירים במצרים על העסקה לשחרור גלעד שליט. על פי הדיווח, הדיון מתמקד בשאלה מי מהאסירים שישוחררו בעסקה יגורש לחו"ל. בנוסף, נמסר כי כבר גובשה הסכמה שאסירות יורשו לשוב לבתיהן. עמוס גלעד שב מביקורו במצרים, שנועד על פי דיווחים בתקשורת הערבית, לאותה המטרה - לדון בעיסקה לשחרור שליט. לשכת ראש הממשלה הכחישה שיש פריצת דרך או שהביקור קשור לפרשה.

שגריר מצרים לשעבר בישראל הכחיש ביום חמישי את הדיווחים שהופיעו בעיתון המצרי "אל מסריון" ובאתרים של חמאס בהם גם ביטאון הארגון, לפיהם אמר כי בתוך שעות ייחתם הסכם בין ישראל לחמאס לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

בשיחה עם כתב חדשות החוץ של חדשות 2 באינטרנט עמית ולדמן, אמר בסיוני, כי אכן אמר לעיתון כי יש הזדמנות טובה לשחרורו של גלעד שליט, אך לא התייחס כלל לעיתוי השחרור: "מעולם לא אמרתי את זה, מעולם לא אמרתי את זה. אני לא יודע איך הבינו את מה שהבינו, תשאל את מי שפרסם את זה והוא יגיד לך, אני לא אמרתי את זה", הדגיש בסיוני והוסיף כי "הדבר החשוב ביותר הוא שיש עדיין בעיה, אנחנו מנסים לפתור אותה, אבל זה לא ייקח כמה שעות. יש בעיה עם כמה שמות שישראל סירבה לשחרר אותם, יש כמה מהם שהם מעדיפים לגרש ויש עוד כמה בעיות. אנחנו לא נגיע להסכם בשעות הקרובות".

גם בלשכת ראש הממשלה הכחישו כי העסקה על סף חתימה: "המגעים בנושא גלעד שליט נמשכים באופן רצוף ואינטנסיבי, אך אין כל פריצת דרך בנושא", נמסר בהודעת הלשכה.