צעד נוסף למען שחרורו של גלעד: 58 קצינים בכירים במילואים שיגרו אתמול מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון אהוד ברק, בדרישה לשחרר את גלעד שליט משבי חמאס, כך פורסם בעיתון "ידיעות אחרונות".

סגן אלוף במילואים, ד"ר מיקי זייפה, שהיה בעצמו בשבי מצריים במלחמת יום הכיפורים סיפר לחדשות 2 על יוזמת המכתב. "הנושא זה מטריד אותנו מרגע נפילת גלעד בשבי. הבעיה היא שהנושא הזה נשכח מדי פעם ולכן הוחלט לכתוב את המכתב כדי להגביר את התודעה. אני בטוח שאחרים רבים יחתמו בהמשך על המכתב".

"אם הממשלה הייתה עושה מספיק, גלעד כבר מזמן היה פה איתנו", אמר זייפה. "כמפקדים, כמי שצריכים להוביל את האנשים, אנו רואים את הדילמה של המתגייסים החדשים - האם לחתום על קרבי, לתת את חיינו למען המדינה ומה נקבל ממנה".

"כראשי מדינה אינכם עושים די"

"גלעד הולך ונמוג, הולך ונשכח. במקום לתפוס מקום מרכזי בהוויה הציבורית והשיח הצבאי, הנושא הפך, לצערנו, לבעיה של המשפחה בלבד. במכתב זה אנו מביעים את מורת רוחנו מאי-התקדמות הליך שחרורו של גלעד", לשון המכתב.

עוד נכתב כי "קיים חוזה בלתי כתוב בין האזרחים - החיילים בסדיר ובקבע ומשרתי המילואים, לבין המדינה. חוזה זה מטיל חובה על המדינה לעשות כל אשר יידרש על מנת להחזיר כל חייל לביתו".

"התארכות שהייתו של גלעד בשבי במשך יותר מארבע שנים, כאשר ברור כי ניתן היה לשחרר את גלעד מזמן ובמחיר "סביר", גורמת לנו אי נוחות מוסרית ומעמידה בפנינו את השאלה כיצד עלינו להסביר את הדבר לפקודינו? התחושה שאתם כראשי מדינה אינכם עושים די כדי להשיב את גלעד מעמידה בספק את הערכים המרכזיים של רעות, של אחריות הדדית, ושל אי הפקרת לוחמים בשדה הקרב".

  רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק