אילוסטרציה - למצולמים אין קשר לנאמר (צילום: ניר גל, דובר צה"ל, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: ניר גל, דובר צה"ל, חדשות

מאסר לחייל שביצע עבירות מין בחבריו לטירונות: בית הדין הצבאי גזר היום (ד') את דינו של חייל שהודה בצילום חייל בלבוש מינימלי ללא ידיעתו ובנגיעה באיבריו המוצנעים של חייל אחר בזמן שישן. על החייל נגזרו שישה חודשי מאסר בפועל ופיצוי לאחד המתלוננים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החייל, הורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בעבירה של מעשה מגונה ובעבירה של התנהגות מבישה. הוא הודה כי בעת ששירת בבסיס טירונים, ניגש לחברו למסלול הטירונות בעודו ישן, וליטף מספר פעמים את איבר מינו מעל מכנסיו.

באירוע נוסף שבו הורשע, צילם הנאשם חייל אחר ללא ידיעתו כאשר היה בלבוש מינימלי. הנאשם החל בהליך טיפולי עוד לפני הגשת כתב האישום, ולאור זאת ביקשו הצדדים מבית הדין הצבאי להטיל על הנאשם עונש של שישה חודשי מאסר בפועל, בדרך של עבודה צבאית, וכן מאסר מותנה ופיצוי לנפגע העבירה הראשון בסך 4,300 שקלים.

בית הדין הצבאי אימץ את הסדר הטיעון לאחר ששקל את מסוכנותו המינית, וציין כי "חומרת הדברים מקבלת משנה תוקף בשים לב לעובדה כי המעשים בוצעו בתוככי המסגרת הצבאית, שבה נמצאים חיילים יחד, שלא מבחירתם".

עוד נכתב בפסיקה כי "מעשים מסוג זה ראויים להוקעה תמיד, אך פגיעתם קשה במיוחד במרקם החיים בצבא ולנוכח מידת הביטחון שצריכים חיילים לחוש במקום שירותם".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv