ייתקלו בכוחות לוחמה משולבים? כוחות המורדים
כ-2,000 לוחמים במרחב הגבול עם ישראל | צילום: AP

בעוד הקרבות בין גדודי המורדים לצבא אסד מעבר לגבול נמשכים, מבהיר גורם צבאי בכיר כי הלחימה לא מופנית נגד ישראל - לפחות לא בשלב זה: "הימים האחרונים הם ימים של השתנות בגזרה הזו, ואנו עוקבים אחר ההתפתחויות מקרוב. הלחימה בין הפלגים השונים בסוריה נמשכת, ואנו לא מזהים כרגע מגמה של לוחמה נגד ישראל", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הלחימה כרגע לא מופנית כנגד ישראל אלא סמוכה לגדר. כרגע הכוחות המורדים כבשו את מעבר קוניטרה החדשה וכמעט כל הגבול נמצא בשליטת מורדים. אם זה יימשך כך - צפוי שרוב רמת הגולן הסורית תהיה בשליטתם", הוסיף הגורם הבכיר.

זליגת הלחימה במרחב קוניטרה, השבוע
זליגת הלחימה במרחב קוניטרה, השבוע | צילום: רויטרסבימים האחרונים דווח כי צה"ל סייע לאונדו"ף, כוח השמירה של האו"ם המוצב בגבול בין סוריה לישראל בגזרת קוניטרה וכי חיילים ישראלים חצו לכאורה את הגבול לסוריה על מנת לסייע לחיילי האו"ם. הגורם מבהיר כי לא כך הדבר: "שום חייל צה"ל לא חצה את הגדר ושום כדור לא נורה. הסיוע לכוח האו"ם היה במובנים אחרים".

חיילי האו
חיילי האו"ם במעבר קוניטרה | צילום: קבוצת תקשורת צפוןעל פי ההערכות, בין 1,500 ל-2,000 לוחמים המשתייכים לגדודי המורדים נמצאים כעת במרחב הגבול עם ישראל. לוחמי ארגון הטרור דאעש, לעומת זאת, אינם מצויים בגזרת הגולן הקרובה לגבול. "יש בסוריה הרבה ניידות של אמצעי לחימה, לא לכל קבוצת מורדים יש כל מה שצריך כדי להמשיך בלחימה באופן בו הם מעוניינים. עקב התחממות הגזרה בימים האחרונים, יש כרגע דילול בכוחות האו"ם - אולם זה לא מה שישפיע על ביטחון המדינה", סיכם הגורם הצבאי.