צה"ל מציג: בובת ההחייאה ע"ש רוז פיזם, אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
בובת התינוק רוז, אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

בצה"ל כנראה לא מתרגשים מטרגדיות, אחרת אין דרך אחרת להסביר את הסיפור הבא.

אל בית הספר הצבאי לרפואה שבצריפין, הגיעו בשבועות האחרונים מאות חובשים במילואים, על מנת לעבור רענון מקצועי. במהלך הרענון, נדרשו החובשים לתרגל פעולות החייאה על בובה המדמה אישה מבוגרת בשם "אנני". את השם הזה קיבלה הבובה מאב ששכל את ילדתו, והחליט בדרך הזו להנציח אותה.

לאחרונה, נכנסה לשימוש בצה"ל גם בובה של תינוקת עליה צריכים החיילים לתרגל ביצוע פעולות החייאה. "כאשר נכנס המדריך לחדר עם המזוודה ופתח אותה, הוא הציג את הבובה בשם 'רוז', על שמה של רוז פיזם שנרצחה וגופתה נמצאה בתוך מזוודה בירקון", כך סיפר אחד המילואימניקים לחדשות 2 באינטרנט. "חלק מאיתנו צחקו רק כי הם ראו זאת כדרך להתמודד עם הזעזוע", הוסיף א', שטוען כי זה הכינוי הרווח אצל חובשים ברוב היחידות בצה"ל.

רצח הילדה רוז פיזאם (צילום: חדשות2)
רוז פיזם. ארכיון | צילום: חדשות2

פרשת רצח רוז פיזם, שהגיעה לשיאה עם מציאת גופתה בירקון בחודש ספטמבר 2008 זעזעה מדינה שלמה. פיזם נמצאה בתוך מזוודה, לאחר חודש של חיפושים קדחתניים אחריה. בפרשה הוגשו כתבי אישום בגין רצח נגד מארי פיזם, אמה של רוז, ונגד בן זוגה רוני רון.

גורם בחיל הרפואה: נאתר את אותו מדריך ונטפל בו משמעתית

קצין בכיר בחיל הרפואה סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי מדובר במעשה מחריד של מדריך יחיד, שלא עשה את הדברים כחלק ממדיניות. "יש 1,400 חובשים ורופאים שמתאמנים כל יום על מנת להציל חיים, בשביל זה אנחנו כאן. אנחנו מקדשים את הצלת החיים וערך כבוד האדם". אותו גורם הוסיף כי אם יתגלה אותו מדריך ש"סרח", כלשונו, הוא יטופל בצורה חמורה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: טענות הכתב נבדקו ואינן מוכרות. המקרה ייבדק בשנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק