פועלים בסוריה? (צילום: דו"צ)
חיילי צה"ל בסיור על הגבול, עם אפוד חדש | צילום: דו"צ
בשורה לחיילים: לאחר שבמשך שנים רבות התלוננו לוחמי צה"ל על כך שהאפודים כבדים, מסורבלים ואפילו רחבים למדי, בצבא החליטו להכניס לשימוש אפוד חדש וקומפקטי. ההחלטה התקבלה לאחר שבמהלך השבוע סיכמו את ניסוי השטח של האפוד החדש שבעקבותיו נקבע כי עד שנת 2013 הוא יגיע לכלל הלוחמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האפוד, שפותח במשך שנתיים במחלקת הציוד הלוגיסטי של צה"ל, קל יותר בקילו וחצי מזה הקיים, והוא משלב בין יכולות קרב למיגון. זאת, בכדי למנוע מצב בו לוחם נאלץ להשתמש בשני אפודים, מה שמגדיל עוד יותר את המשקל הרב שאותו הוא נאלץ לשאת על גופו.

בנוסף, האפוד החדש הינו מודולארי, כך שהלוחמים יוכלו להתאים את הכיסים ואת הרכב האפוד. הוא גם יהיה קטן בהרבה מן האפוד הקיים וצמוד יותר לגוף כךשיהיה נוח יותר לשימוש החיילים.

"ביחידות המבצעיות קיבלו את האפוד בהתלהבות"

"עושים הכל כדי להפחית מהעומס על הלוחמים" (צילום: דו"צ)
"עושים הכל כדי להפחית מהעומס על הלוחמים" | צילום: דו"צ

"האפוד החדש, תוצרת כחול-לבן, יאפשר תנועתיות רבה יותר וגמישות ללוחם בשטח", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סגן-אלוף אריק חזן, ראש ענף ציוד ומיגון אישי באט"ל. "אני עושים הכל כדי להפחית מהעומס על הלוחמים - הוא יהיה פחות מסורבל".

הלוחמים שכבר הספיקו לנסות את האפוד, שהגיע לבדיקה במספר יחידות מבצעיות ומיוחדות התלהבו מאוד. "קיבלנו תגובות מעולות, זה הרבה יותר נוח להם וזה מה שרצינו - זה חלק מפרויקט חייל החי"ר העתידי", הדגיש סגן-אלוף חזן. בצה"ל העריכו כי עד שנת 2013 יגיע האפוד לכלל הלוחמים. עז אז הלוחמים בשטח יכולים להתנחם בעובדה שלמחזור הבא יהיו חיים קלים יותר - תרתי משמע.