תגידו מזל טוב: שתי טייסות ונווטת קרב סיימו את קורס הטיס של חיל האוויר. את הכנפיים הן קיבלו אתמול, במסדר הכנפיים של מחזור 161 במעמד נשיא המדינה שמעון פרס, שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל גבי אשכנזי ומפקד חיל האוויר עידו נחושתן.

מנתונים סטטיסטיים על בוגרי הקורס שנמסרו מדובר צה"ל עולה, כי במחזור 161 הייתה עלייה משמעותית באחוז המסיימים מאזור הדרום, כחמישית מהבוגרים עשו שנת שירות ותסיימנה אותו שלוש בוגרות.

רבע מהבוגרים: דתיים או מסורתיים

30% מבוגרי הקורס מגיעים מהצפון, 47.5% מהמרכז ו-22.5% מהדרום, לעומת 5% בלבד במחזור הקודם. 35% מהבוגרים מגיעים מהעיר, 20% מיישובים קהילתיים, 17.5% הם בני מושבים, 7.5% בני קיבוצים, 20% ממועצות מקומיות.

עוד נתונים: 15% מהבוגרים לא נולדו בארץ, 22.5% מבוגרי הקורס הם דוברי שפה זרה ברמת שפת אם. 2.5% דוברי רוסית, ו-20% דוברי אנגלית. 7.5% מבוגרי הקורס הם דתיים, 15% מגדירים עצמם מסורתיים.

2.5% מהבוגרים למדו אמנות

מתוך ארבעת המקצועות האפשריים לתואר ראשון במהלך קורס טיס, 35% מבוגרי הקורס למדו ניהול מערכות מידע, 17.5% למדו כלכלה וניהול, 22.5% למדו פוליטיקה וממשל, 22.5% למדו מדעי המחשב ו-2.5% הגיעו לקורס לאחר שכבר למדו תואר ראשון.

77.5% מהבוגרים ניגשו בתיכון לבגרות מורחבת במקצועות ריאליים, 20% למדו במגמה המשלבת מקצוע הומני ומקצוע ריאלי, ו-2.5% למדו במגמת אמנות.

55% מבוגרי הקורס היו חברים בתנועת נוער: 22.5% מהבוגרים היו חברים בתנועת הצופים, 7.5% בבני עקיבא, 7.5% בבני המושבים, 7.5% באיחוד החקלאי, 2.5% בנוער העובד והלומד והיתר בתנועות אחרות.

הטייסות הטריות: "לא הרגשנו שונות מהבנים".

_OBJ

דניאל מספרת בראיון לפני סיום הקורס: "אני לא מרגישה משהו מיוחד או שאני מיוחדת או חריגה משאר הבנים. עברנו בדיוק את אותה דרך כולנו הגענו לקו הסיום, כולנו אותו דבר כאן וכך גם מתייחסים לזה כאן במערכת", היא מוסיפה.

בנוסף כשנשאלה לגבי המאמץ הפיזי במהלך הקורס הקשה היא מתוודה כי לא התקשתה במיוחד לבצע את המטלות השונות. "לא הגעתי למצב של אפיסת כוחות. היו הרבה רגעים מאוד קשים ומאוד מאתגרים, אבל כל הזמן מסתכלים על ההמשך רוצים לעבור עוד שלב ועוד שלב בקורס, ולנסות להגיע לקו הסיום".

"לא מנסים לשים רגליים"

"כל החברה פה מסביב מאוד תומכים ועוזרים, בסוף עוזרים אחד לשני להתגבר על הקשיים", מדגישה דניאל. יש פרגון מאוד גדול בקורס. בהתחלה אנחנו חבורה מאוד גדולה של אנשים אבל לאט לאט הולכים ומצטמצמים", היא מספרת.

לדבריה, כל פרחי הטיס הטריים הם "חבורה מאוד מגובשת ותומכת". דניאל מוסיפה: "אנחנו עוזרים תמיד ומנסים לעזור ולקדם אחד את השני. אני לא הרגשתי איזושהי תחרות בקורס או מישהו שמנסה לשים רגליים".

נועה, שעתידה לשמש כנווטת מתעקשת כי היא מרוצה מתפקידה ואינה היתה מעדיפה להשתבץ כטייסת: "אני מאוד מאוד מרוצה מהתפקיד שלי, מאוד גאה בו ומאוד מעוניינת להגיע לטייסת ולהתחיל לעשות את העבודה האמיתית".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק