"פתאום זיהיתי מחבל שתוקף חייל בסלע" – כך משחזר רס"מ זכריה שפסו, שוטר משטרת התנועה ממחוז ש"י, את האירוע הבוקר בבקעת הירדן, במהלכו הוא סיכל פגיעה חמורה בחייל וחטיפת נשקו. במהלך האירוע נפצע חייל צה"ל באורח בינוני, ומאוחר יותר השתפר מצבו בבית החולים וכעת מוגדר קל.

ניידת התנועה של שפסו הייתה הבוקר בסיור שגרתי בכביש 90, כשלפתע הבחינו בחייל ואדם נוסף נאבקים בטרמפיאדה, סמוך ליישוב תומר. "במהלך נסיעה שגרתית זיהיתי אישה מנופפת לעזרה", סיפר רס"מ שפסו לחדשות 2 באינטרנט. "נסעתי למקום, זיהיתי שני בני אדם מתקוטטים, ולאחר שניסיתי להפריד בין השניים - זיהיתי כי מדובר במחבל שתוקף חייל בסלע. הוא דפק לו את הסלע בראש".

"בעטתי במחבל על מנת להפריד בינו ובין החייל, אבל הוא החל לתקוף גם אותי", מספר שוטר התנועה. "יריתי ירייה אחת באוויר לאות אזהרה, אמרתי לו: 'תמשיך לשכב, אני אירה בך'. אבל הוא קם שוב עם האבן בניסיון לתקוף אותי, ואז יריתי לו ברגליים".

"ביצעתי מספר יריות לעבר לעבר פלג גופו התחתון, וניטרלתי את האיום מצידו", מספר השוטר שהפך לגיבור היום. "לא חששתי לרגע. פעלתי על פי הנהלים, יצאנו חמושים לזירה ופעלתי כמו שצריך לפעול באירוע שכזה. רק עשיתי את מה שמוטל עלי כשוטר".

מפכ"ל המשטרה רב ניצב דודי כהן שוחח בטלפון עם רס"מ שפסו, שיבח אותו על הפעולה ואמר: "תגובתך המהירה מהווה דפוס מבצעי ראוי לציון וחיקוי, והביאה לסיום האירוע כפי שמצופה ונדרש משוטר במשטרת ישראל".

גם במחוז ש"י של המשטרה לא חסכו בדברי שבח לשוטר התנועה, ומסרו כי "השוטר פעל בנחישות תוך חתירה למגע, ובזכות התגובה המהירה הביא לסיומו של האירוע, מנע את גניבת הנשק ופגיעה חמורה בחייל".

שיפור במצבו של החייל הפצוע

האירוע התרחש הבוקר סמוך לשעה 8:30, בטרמפיאדה בכביש 90 סמוך למושב תומר. חייל שעמד במקום הותקף בידי פלסטיני, שהטיח בראשו אבן ואף ניסה לחטוף את נשקו. במהלך המאבק בין השניים, חלפה במקום במקרה ניידת של משטרת התנועה שהבחינה במתרחש. אחד השוטרים ירד מהניידת, ביצע ירי בתחילה באוויר ובהמשך לכיוון המחבל ופצע אותו ברגליו באורח בינוני.

צוותים של מד"א-גלבוע העניקו טיפול ראשוני בזירת האירוע לשני הפצועים. בהמשך פונו החייל והמחבל הפצוע במסוק לטיפול רפואי בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים. החייל הועבר בהמשך לבית החולים "שיבא" בתל השומר, שם עידכנו כי חל שיפור במצבו שמוגדר כעת קל.

במקביל, באירוע אחר הבוקר, נמצאו ארבעה מטעני צינור על גופו של פלסטיני שניסה לעבור במחסום בקעות סמוך לשכם. הפלסטיני נעצר במקום ונלקח לחקירה, חבלני משטרה ניטרלו את המטענים.

בתחילת השבוע: ניסיון לחטיפת נשק מקצין ביפו

האירוע היום הוא ניסיון חטיפת הנשק השני השבוע. קצין צה"ל בדרגת סרן מחיל השיריון נפצע ביום ראשון באורח קל, במהלך ניסיון של אלמוני לחטוף את נשקו ביפו. הוא פונה לבית החולים ושוחרר לאחר מספר שעות, ובמשטרה עצרו שני חשודים במעשה, בני מיעוטים.

האירוע התרחש בצומת הרחובות יהודה הימית ושבטי ישראל. הקצין המתין לחבר ברחוב, ומעדויות מהמקום עולה כי אלמוני רעול פנים החל להיאבק בחייל שהחזיק בנשק, ודקר אותו בפלג גופו העליון. החייל נפצע - אך הצליח לשמור על נשקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק