"נמשיך להכות בחמאס, המבצע הקרקעי רק בתחילתו": יממה לאחר שהחלה הכניסה הקרקעית של צה"ל לרצועת עזה במטרה להשמיד את מנהרות הטרור של חמאס, מבהירה הערב (ו') השרה וחברת הקבינט המדיני-בטחוני ציפי לבני, כי כל האופציות הצבאיות על הפרק - וישראל לא תהסס להרחיב את המבצע ככל שתמצא לנכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא מורידה שום אפשרות מהשולחן, נתקדם עם המבצע הזה ככל שיידרש כדי להשיג את המטרות - החזרת השקט והביטחון לאזרחי ישראל. יצאנו למבצע הזה כדי לפגוע במנהרות הטרור, והוא יימשך עד שהמטרות יושגו - בדרך הצבאית או בדרך אחרת", הבהירה לבני שהוסיפה כי היא תומכת במהלך הצבאי בלב שלם.

לבני הוסיפה כי ההחלטה הסופית לצאת למבצע הצבאי התקבלה גם לאחר אי ההסכמה של חמאס להפסקת האש המצרית אך בעיקר לאחר ניסיון פיגוע החדירה באמצעות מנהרה בקיבוץ סופה.

ארכיון (צילום: רויטרס)
פעילות צה"ל תימשך עד להשגת המטרות | צילום: רויטרסהשרה הוסיפה כי יכולת ההתחמשות של חמאס וחוסר הכוונה של חברי ארגון הטרור לקבל את קיומה של ישראל מקשה על ההרתעה הישראלית, שלאחר המבצע צפויה להחזיק לפרק זמן מסוים בלבד: "ההרתעה תחזיק מעמד למשך פרקי זמן מסוימים, לצערי פחות זמן מזו שהגענו אליה בתום מלחמת לבנון השנייה".

"התנאים של חמאס הזויים, הוא לא ייצא עם שום רווח"

במקביל להמשך המבצע הצבאי, הדגישה השרה לבני כי נמשכים המאמצים המדיניים להשגת מתווה מוסכם למשא ומתן. עם זאת, הבהירה השרה כי במסגרת המגעים, חמאס לא יקבל כל תנאי מוקדם ומפליג שהציב בתמורה להפסקת הירי.

"אנחנו מקווים להשיג הסכמות על בסיס ההצעה המצרית. לחמאס היו רעיונות תעתועים שעוצבו בקטאר לפיהם חשבו שיוכלו לצאת עם רווחים פוליטיים אחרי שתקפו את ישראל. הדבר הזה לא יהיה, אני מקווה שהם מבינים את זה. לארגון טרור שלא מכיר בקיומנו לא יהיו רווחים", אמרה.

א-סיסי ואבו מאזן, ארכיון
מו"מ על בסיס ההצעה המצרית | צילום:"בהצעה המצרית לא היו כל הטבות כלכליות לחמאס. לקטארים היו רעיונות הזויים כמו הקמת נמל ושדה תעופה ברצועה. חמאסטן לא תקום ולא תהיה. הדלת הזו נסגרה והאופציות האלה לא קיימות", הוסיפה לבני.

חברת הקבינט הביעה תקווה כי לאחר המבצע, יוכלו להיווצר התנאים להפסקת אש, על בסיס ציר ההסכמות שגובש בין ישראל, הרשות הפלסטינית, מצרים וארצות הברית. "אבו מאזן עמד אתמול ליד נשיא מצרים ואמר שמבחינתו זו ההצעה הנכונה. זה גם ההסדר המועדף עלינו, כזה שאבו מאזן שותף בו. האסטרטגיה הנכונה היא לפעול במקביל - להמשיך להכות בחמאס ולנהל משא ומתן".