הסברה ישראלית שלילית: במהלך ציון "יום הנכבה" אתמול, הגיעו סטודנטים ערבים סמוך למושב אביבים, ליד גבול לבנון ישראל. במהלך עימותים עם כוחות המשטרה, תיעד אחד מהם את סגן מפקד מחוז גליל במשטרת ישראל, סוטר לאחת המפגינות. הפעילים העלו את הסרטון ל"יוטיוב" והוא צובר צפיות רבות.

הסטודנטים הגיעו באמצעות רכב הסעות מאורגן, וביקשו להזדהות עם המפגינים הלבנונים שמעבר לגבול במרון א-ראס. המשטרה ביקשה מהם להתפנות מהמקום בכדי לפזר את המהומות, אך הם סירבו בתוקף.

איבד את העשתונות - וסטר לעו"ד

לאחר דקות ארוכות של הפגנה, חזרו השוטרים וביקשו מהסטודנטים לפנות את האזור, אך נענו בהתנגדות המונית. שיאו של העימות בין כוחות המשטרה והצעירים הגיע כשניצב משנה קובי בכר, סגן מפקד מרחב גליל במשטרה, איבד את עשתונותיו וסטר בחוזקה בפניה של אחת המפגינות. אחד המשתתפים בהפגנה תיעד את האירוע במצלמה שלו.

מאוחר יותר התברר כי המפגינה שלה סטר בכר היא עו"ד מייסא ארשיד הפעילה ב"וועד הציבורי למניעת עינויים בישראל", אשר הגיעה לאזור הגבול עם סטודנטים ממקומות שונים בארץ, שביקשו לציין את "יום הנכבה" ולהזדהות כאמור עם המפגינים בלבנון ובסוריה.

בעקבות האירוע, החליטה עו"ד ארשיד יחד עם התנועה בה היא פעילה, להגיש תלונה נגד נצ"מ בכר במחלקה לחקירות שוטרים. דובר משטרת מרחב הגליל מסר לחדשות 2 באינטרנט כי מאחר והוגשה תלונה במח"ש, "אנו נמנעים מלהתייחס לאירוע לאחר החקירה, כל מה שאומר הוא חלק מהליך חקירתי כדי לא לגרום עוול למעורבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק