צפו בכותרות העבר של ה-9.11 (צילום: חדשות 2)
מפגש בין מתנחלים לשוטרי מג"ב באווירה פחות טובה | צילום: חדשות 2

לוחמי מג"ב יפגשו בקרוב פנים אל פנים את המתנחלים לא רק במהלך הפעילות השוטפת בשטחים - אלא גם בכיתות הלימוד בתקופת ההכשרה של השוטרים.

ערוץ 7 דיווח הבוקר כי מרצים של טעם ארגון זכויות האדם ביש"ע ישתתפו בהכנה המנטלית של לוחמי מג"ב וירצו בפניהם בנושא "שמירה על זכויות האדם של ישראלים במסגרת פעילות מבצעית".

אנשי הארגון פנו למפקד מג"ב בבקשה להשתתף בסדנאות לאחר שפורסם כי נציגים מארגוני זכויות אדם פרו-פלסטינים הוזמנו להרצות בפני הלוחמים, במסגרת "שבוע הכנה מנטאלית" בקורסים של מג"ב.

"בחודשים האחרונים מועסקים לוחמי מג"ב, שוב ושוב, בפעילות מבצעית שיש בה כדי לפגוע פגיעה אנושה גם בזכויות האדם של יהודים באיו"ש", כתבו בארגון זכויות האדם ביש"ע למפקד מג"ב.

"פעולות הפוגעות ביהודים הפכו לעניין שבשגרה"

 "מתקבל הרושם שפעולות הפוגעות בזכויותיהם של יהודים, בגופם, בכבודם, ברכושם הפכו שגרתיות לא פחות מפעולות מבצעיות שעלולות לפגוע בזכויותיהם של הערבים".

בארגו הוסיפו: "מן הראוי להעניק ללוחמי מג"ב תדרוכים מתאימים גם בנוגע לשמירה על זכויות היהודים באיו"ש. אבקשך לנקוט בצעד שוויוני ולהזמין גם את נציגינו להופיע ולהרצות בפני לוחמי מג"ב בנושא שמירת זכויות האדם של ישראלים במסגרת פעילות מבצעית".

שוטר מג"ב משפיל פלסטיני - ומצלם

הקמת מאחז בדרום הר חברון הפכה לאלימות

קלינטון: בוש לא הסכים לבנייה בהתנחלויות

אובמה וסרקוזי: לא לבנייה בהתנחלויות