אסף רמון ז"ל (צילום: חדשות 2)
"שיתייחסו אלי כאסף". הראיון האחרון | צילום: חדשות 2

כשהתרסקה המעבורת "קולומביה" אסף רמון היה בן 15. כמה ימים לאחר האסון הוא אמר: "אני רוצה ללכת בעקבות אבא שלי ולטוס לחלל". לאורך השנים התבטא רמון יותר מפעם אחת על חלומו ללכת בעקבות אביו ולהיות טייס בחיל האוויר.

לפני כחודשיים סיים אסף רמון את קורס הטיס כחניך המצטיין של הקורס במגמת קרב. את כנפי הטיס העניק לאסף נשיא המדינה, שמעון פרס. לקראת קבלת כנפי הטיסה התראיין אסף לביטאון חיל האוויר וסיפר כי החלום לשרת כטייס מלווה אותו עוד מימי ילדותו, כשהתגורר בשיכוני המשפחות בבסיסי חיל-האוויר שבהם שירת אביו.

"אני רוצה שיתייחסו אלי כאסף - ולא רק כבן של אילן"

אסף רמון ואמו רונה (צילום: baltimore sun)
אסף עם אמו בטקס לזכר אביו | צילום: baltimore sun

"אומנם אומרים שאני הולך בדרכו של אבי, אבל אני נמצא כאן בשבילי ולא בשביל אף אחד אחר", אמר רמון לביטאון חיל האוויר. "נמצאתי מתאים לתפקיד ואני מאושר על כך, כיוון שזה המקום שאליו אני מרגיש שייך".

"כשהגעתי לקורס לא ידעתי לאן זה יוביל", סיפר אסף. "לפני קבלת התשובות התרגשתי כמו כולם, הלב שלי דפק בטירוף ובכלל לא הייתי בטוח שאעבור. גם במהלך הקורס, לא הרגשתי שהיחס אלי שונה מהיחס שמקבלים חניכים אחרים, ושמחתי על כך.

"היה לי חשוב להזכיר את אבי ולספר את סיפורו באירועים מסוימים, כיוון שאני גאה בו וגאה להיות בנו. אבל אני רוצה גם שאנשים יכירו אותי בתור אסף, ולא רק בתור הבן של האסטרונאוט אילן רמון".

טל רמון: אנחנו גאים בו מאוד

אמו של אסף, רונה רמון היתה צריכה לאשר לאסף להיות טייס ואף עודדה אותו. "כבן שכול, הייתי צריך לבקש את אישורה של אמי על מנת להתנדב לקורס טיס", אמר לביטאון חיל האוויר. "אני מניח שזה לא היה פשוט עבורה, אבל היא תומכת בי ולא הייתה רוצה לעצור אותי מלעשות את הדבר שבו בחרתי". רונה הוסיפה: "אני מקווה שיתייחסו אליו כאל אסף, ולא רק כבן של אילן".

אסף לא היה הנציג היחיד של משפחת רמון בחיל-האוויר. אחיו הצעיר, טל (19),משרת גם הוא בחיל האוויר ביחידה מבצעית מיוחדת בבסיס רמת דוד. "כל המשפחה, וגם אני כמובן, תמכנו באסף מתחילת הדרך ועכשיו אנחנו שמחים וגאים מאוד להגיע איתו אל סוף הקורס", אמר טל לפני טקס הכנפיים. "אנחנו אוהבים אותו וכבר מחכים לראות מה הצעד הבא שיעשה ומה הפסגה הבאה שיכבוש".

אסון רמון - סיקור מיוחד:

אסון רמון: בנו של אילן רמון נהרג בהתרסקות מטוס

הגורל היכה פעמיים במשפחת רמון

מפקד חיל האוויר לשעבר: "הוא כנראה נכנס לבלק אאוט"

התמונות האחרונות של אסף רמון

הווידאופדיה: אילן רמון

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק