פלסטינאי חוצה מנהרה בעזה (צילום: חדשות 2)
מבריח במנהרה. מצרים נלחמת בטרור | צילום: חדשות 2

ממשיכים להילחם בטרור: מקורות בטחוניים במצרים מדווחים כי המשטרה המקומית עצרה היום 15 חשודים במעורבות בייצור רקטות ובהברחתן לרצועת עזה. בכיר במשטרת מצרים אף ציין כי העצורים, תושבי העיר א-שייח' זוויד, בעלי מחרטה ושבבעלותם מספר משאיות.

במצרים אומרים היום כי המחרטה נסגרה, הופקדה עליה שמירה מיוחדת, ובעליה נעצרו. מתחת למחרטה, אף נדהמו השוטרים המצריים לגלות מנהרה שיועדה להברחת סחורות ואמצעי לחימה לרצועת עזה. כל הציוד שנמצא במחרטה הוחרם על ידי מנגנוני הביטחון.

רק שלשום דיווחו מקורות משפטיים במצרים כי נפתח משפטם של 49 סוכנים לבנוניים, החשודים כי משתייכים לארגון חיזבאללה, ושניסו לבצע מספר פעולות טרור בשטחי מצרים.

בקהיר טענו כי הפעילים השקיפו על הכפרים הסמוכים לגבול המצרי ואספו מודיעין לאורך הגבול עם עזה, באתרי תיירות באזור סיני ובתעלת סואץ. מלבד תצפיות שקיימו הסוכנים, הם העבירו גם חומרי נפץ וערכות הדרכה על אופן השימוש בהם.

שינוי מגמה

אבו ריט לא נשאר חייב  (צילום: רויטרס)
נסראללה ושר החוץ המצרי אבו אל-רייט. ראש בראש | צילום: רויטרס

במצרים מנסים, בין היתר באמצעות התקשורת, להראות על שינוי מגמה בכל הקשות למלחמה בטרור מבית - ומבחוץ. בתקופה האחרונה מתרבים הדיווחים על פועלם של מנגנוני הביטחון המצריים לאורך הגבול עם רצועת עזה, לרבות בכל הקשור למלחמה במבריחים לתוך הרצועה.

הדיווח שלשום על סוכני חיזבאללה שנעצרו על אדמת סיני מהווה פרק נוסף במתיחות בין מצרים לארגון, שהגיעה לשיאה במהלך מבצע "עופרת יצוקה". על פי החשד, העביר נסראללה באחד מנאומיו מסרים סמויים לפעילים להתקדם בהכנותיהם לקראת הוצאתם לפועל של הפיגועים.

לנסראללה הייתה ביקורת קשה ונוקבת כלפי המשטר המצרי במהלך "עופרת יצוקה", בשל העובדה שלא הסכים לפתוח את הגבול המשותף עם ישראל ולסייע לפלסטינים ולבכירי החמאס להיכנס לשטחי מצרים. במהלך מלחמת לבנון השנייה נמנתה מצרים עם גוש המדינות שתמכו, בחדרי חדרים, בפירוק חיזבאללה, ואף קיוותה שתצליח ישראל במשימה.