הוחזקה בתנאי עבדות. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
הקנדית תשוחרר לחג. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

קצין המשטרה הצבאית הראשי, תת-אלוף מאיר אוחנה החליט לשחרר לתקופת החג את יאנה גורליק, קנדית בת 30 שהגיעה לארץ לביקור ונכלאה כי לא הסדירה את שחרורה מצה"ל - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט. היא תשהה בבית בת דודתה בבת ים במהלך החג ודיון נוסף בעניינה יתקיים בעוד מספר שבועות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול שוחחו ח"כ נחמן שי וח"כ זאב בילסקי עם בכירים במשרד הביטחון לרבות לשכת שר הביטחון וביקשו לשחרר את גורליק לארוחת החג, בהתאם להמלצת בית הדין הצבאי להוציאה לחופשה. לפני מספר ימים נחשף בדין בבית הדין כי ועדה מיוחדת בחנה את כשירותה לשירות צבאי ופטרה אותה בגין אי התאמה.

גורליק נפגשה עם דיפלומטית קנדית בכירה המשרתת בארץ בבית המעצר, שאמרה לה שמדינתה פועלת לשחררה בהקדם. הוריה ירדו לקנדה כשהייתה רק בת 17, והיא לא נתקלה בבעיה כשהגיעה לארץ מספר פעמים לאחר מכן. כשהגיעה לארץ לאחרונה לחתונתה של בת דודתה היא עוכבה והועברה לכלא 4 בגין השתמטות - שם היא כלואה.

אין תמונה
"החלטה נכונה", עו"ד קוזניץ

"אנחנו מודים למפקד כלא 4 ששחרר את מרשתי לחופשת החג בנסיבות המיוחדות שנוצרו בתיק. את הטענות העיקריות נטען בבית המשפט", אמר עו"ד בני קוזניץ המייצג את הצעירה. ח"כ זאב בילסקי שפעל למען שחרורה אמר בתגובה להחלטה: "אני שמח לשמוע ששלטונות הצבא התעשתו ושחררו את יאנה גורליק מבית המעצר הצבאי. בהזדמנות זו, אני מאחל ליאנה, למשפחתה ולכל בית ישראל חג שמח ושנה טובה".