מתקפה על אמצעי התקשורת הישראליים? תחנת רדיו ערבית השתלטה אתמול על התדר של תחנת הרדיו גלגל"צ באזור המרכז למשך מספר דקות והפריעה לשידור. מאזינים שכיוונו את הרדיו על התדר 91.8 התפלאו לשמוע שידורים בשפה הערבית.

מגלגל"צ נמסר בתגובה: "משרד התקשורת הוא הגוף שאמון על אחזקת המשדרים שפרוסים ברחבי הארץ. עם הגעת הפניות מצד המאזינים, התחנה פנתה למשרד בבקשה לטפל בנושא".

במשרד התקשורת אישרו שהגיעה פנייה על הפרעות בתדר וציינו כי מדובר בתחנת רדיו לבנונית. "להערכתנו החום הכבד השפיע על המשדרים וזה מה שהביא להפרעות, ולא עניין מכוון. אנו ממתינים לראות אם הפרעה תחזור על עצמה".

לפני חודש: רדיו לבנוני השתלט על התחנה

מדובר בתקרית השנייה בארבעת השבועות האחרונים: מאזיני גלי צה"ל באזור הצפון הופתעו לשמוע בתחנת גלי צה"ל בתחילת החודש שידורים שהגיעו מלבנון, במקום מתל אביב-יפו. "לאורך כל שעות הבוקר התקבלו מאות שיחות טלפון ממאזינים מאזור זכרון יעקב וצפונה שסיפרו כי תחנת רדיו לבנונית השתלטה על השידורים והם שומעים ערבית ואנגלית בתדר של התחנה בצפון", סיפרה לחדשות 2 דוברת התחנה, טלי טננבוים.

"מפקד גלי צה"ל יצחק טוניק פנה בדחיפות למשרד התקשורת שהורה על פתרון הבעיה באופן מיידי", הוסיפו בגלי צה"ל. "אין לנו מושג באיזו תחנת רדיו מדובר, אבל נראה שהשתלטו לנו על התדר לכמה שעות".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק