מכינים את הקרקע: בחמאס מבהירים כי גם עם מינוי המתווך החדש לא ישתנו התנאים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

"לחצים מצד ישראל על תנועת חמאס לא יביאו לשחרור גלעד שליט", מדגיש היום חבר ההנהגה המדינית של חמאס, מחמוד א-זהאר. לדבריו, העסקה לשחרור החייל החטוף תצא לפועל רק על פי התנאים אותם דרש חמאס בתחילת המשא ומתן, והוא קרא לישראל להיענות להם.

אתמול נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו נועם ואביבה שליט והודיע על מתווך חדש מטעמו למגעים לשחרור בנם: דוד מידן, ראש אגף בכיר במוסד, שיחליף את המתווך הפורש חגי הדס. מידן משרת במוסד שנים רבות והיה מעורב בפעולות רבות של הארגון, בהן גם פעולות הקשורות לניסיונות לשחרר את גלעד שליט.

במהלך הפגישה שערך עם השניים במעונו בירושלים עדכן נתניהו את נועם ואביבה כי לא חלה התקדמות במאמצים להחזיר את בנם.  "הוזמנו לביתו של ראש הממשלה לשיחת עדכון. נאמר לנו שיש עדכונים על מינוי המתאם. המאמצים נמשכים - אבל תוצאות אין. במבחן התוצאה לא רואים שום תוצאות, ראש הממשלה מודה שבמבחן התוצאה לא מתרחש שום דבר ולא מתקדם שום דבר", אמר נועם בתום הפגישה הראשונה מזה תשעה חודשים.

"אנחנו הבענו את מחאתנו ואת תסכולנו, ששנים רבות שתי ממשלות לא מצליחות להחזיר את גלעד הביתה", אמר נועם והמשיך: "למרות שנאמר לנו שנעשים מאמצים רבים לשחרורו. ראש הממשלה הסכים איתנו שבהיעדר תוצאה כל הדברים האחרים לא עוזרים לי".

"הכישלון של הממשלה לא זקוק לאישור נוסף"

_OBJבשבוע שעבר התייחס האב לעזיבתו של הדס ותקף פעם נוספת את התנהלות הממשלה בסוגיה המכאיבה. "הכישלון של הממשלה ללא זקוק לאישור נוסף", אמר האב והדגיש כי שתי ממשלות נכשלות כבר חצי עשור להחזיר את גלעד הביתה. "חגי הדס לא הראשון ואני לא יודע אם הוא האחרון", הוסיף.

שליט הפנה אצבע מאשימה כלפי נתניהו ואמר כי ראש הממשלה בוחר לפנות למכנה המשותף הנמוך של הציבור - רגשות הפחד והחרדה מפני מעשה טרור. "זה קל מאוד לפנות לרגשות החרדה של הציבור, אבל רה"מ וסביבתו פשוט מפחדים", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק