מדפסת תלת מימדית (צילום: חדשות 2)
אקדח מפלסטיק בהדפסה מיידית | צילום: חדשות 2

זה כל כך קל שזה ממש מטריד - הדפסת אקדח באמצעות מדפסת התלת מימד החדשה. זה נראה כמו האיום הבא, אבל בעצם הוא כבר כאן, זמין לכל דורש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הכנסתי דגם תלת מימדי שהורדתי מהאינטרנט כמודל מוכן. יש מאגרים אדירים של מודלים מוכנים בתלת מימד", מספר אנדרס אידסיס, משווק מדפסות תלת מימד. "ככה, תוך שעתיים וחצי, יהיה לנו חלק של אקדח ביד".

כמה אלפי שקלים בודדים וגם לכם תהיה מדפסת תלת מימד - וכך יכול כל אחד להדפיס כלי נשק. "אתה יכול לייצר חפצים מורכבים ככל שתרצה, כל עוד יש לך את הקובץ שאתה מוריד מהאינטרנט", מסביר ד"ר רועי צזנה, מהיחידה לחיזוי טכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב. "אתה יכול להוריד תכשיט מורכב, צעצוע פשוט לילד וגם אקדח. וזה אקדח שיכול לירות כמו כל אקדח אחר".

"האבולוציה של החומר מתחילה היום"

הטכנולוגיה הזו, שהוצגה היום במכון למחקרי ביטחון לאומי בכנס דור ה-Y שנועד לקרב צעירים לנושאי ביטחון, חושפת את חולשת גורמי האכיפה והביטחון, שבוחנים עכשיו דרכים להילחם בתופעה חדשה שלא הכירו. כך למשל, גלאי מתכות לא יצליח לזהות אקדח שעשוי כולו מפלסטיק.

"החומר הופך למידע ואנחנו מורידים את המידע אלינו, משפרים אותו, משתמשים בו, מעלים אותו בחזרה לרשת - זה תהליך של אבולוציה של החומר שמתחיל היום", אומר ד"ר צזנה. אבל לא רק טרור. בעוד כשנה, כך על פי נאס"א לפחות, כבר נוכל להזריק למדפסת מוצרי מזון במקום פלסטיק.

"תהיה מדפסת שתפעל בחלל החיצון, בתחנת החלל הבינלאומית, ותייצר פיצות", אומר ד"ר צזנה. "האסטרונאוט מקבל בדיוק את האוכל שאמא שלו הייתה מבשלת, כי אמא שלו במטבח מספרת איך היא מכינה את האוכל, המתכנת יוצר את הפיצה בדיוק לפי ההגדרות שהיא נותנת וזה נוצר בתחנת החלל הבינלאומית".