רצח השוטרים בפיגוע אמש (צילום: רויטרס)
הפיגוע בבקעה, שלשום | צילום: רויטרס

האם אנשי ג'יהאד עולמי הקימו תא טרור בגדה המערבית? ארגון המכנה עצמו "החזית האסלאמית העולמית לשחרור מסגד אל-אקצה - צבא אל-אקצה", מפרסם בשעות האחרונות באתרי אינטרנט איסלאמיים הודעה מיוחדת בה הוא טוען כי אנשיו הם שביצעו את פיגוע הירי בבקעה שלשום, בו נהרגו שני שוטרים.

בהודעת נטילת האחריות, מפרט הארגון את שאירע: "בשעה 18:35 בערב הצליחו שלושה לוחמי ג'יהאד של הארגון להציב מארב למשטרה הציונית בכביש 90 באזור ואדי ערבה. הם הרגו שני שוטרים והצליחו לשוב לבסיסם בשלום".

בהודעה טוען אותו ארגון כי הפיגוע בוצע כהיענות לקריאתו של מנהיג ארגון אל-קאעידה, אוסמה בן-לאדן, שרק השבוע פרסם קלטת שמע חדשה, בה קרא לבצע פעולות ג'יהאד בישראל.

השוטרים נורו מטווח אפס

יש לציין, כי מייד לאחר הפיגוע, הודיע ארגון אחר - "החוליות על שמו של עימאד מורנייה", פלג מורד של "גדודי חללי אל-אקצה", כי הוא זה שביצע את הפיגוע. זאת, בהודעה מיוחדת שפורסמה באתר האינטרנט של הארגון, וכן בקלטת ווידאו שפורסמה מאוחר יותר ברשת אל-ג'זירה.

אותו פלג נטל אחריות מספר פעמים בחודשים האחרונים ליידויי אבנים ותקריות שונות עם מתנחלים וכוחות ביטחון באזור הגדה המערבית. אנשיו שירתו בעבר במשטרה הפלסטינית, וחלקם אף נמנים עם "פורשי גדודי חללי אל-אקצה".

המחבלים ביימו תקלה ברכב

אתמול הובאו למנוחות רס"ב חזי רמזרקר ורפ"ק דוד רבינוביץ', שני השוטרים שנרצחו בפיגוע שלשום. מחקירת האירוע הקשה עולה כי המחבלים עצרו בצד הדרך, וביימו תקלה ברכב. כאשר התקרבה הניידת בה נסעו השוטרים, ביקשו המחבלים מהשניים לעצור ולסייע להם.

השוטרים לא הספיקו לצאת מהרכב, כאשר המפגעים ניגשו אליהם ומטווח אפס ירו בשניהם. צוותי מד"א שהוזעקו למקום ניסו לבצע החייאה בשניים, אך ללא הצלחה. המחבלים נמלטו לאזור השומרון.