שלושה עיתונאים, ביניהם גם כתב חדשות 2, נעצרו הלילה על ידי המשטרה סמוך לבית שפירא שבחברון, זאת במהלך סיקור של פלישה של פעילי ימין קיצוני לבית הנטוש ביישוב היהודי בחברון.

לעיתונאים לא עזרו תעודות העיתונאי והעובדה שהם מבצעים את תפקידם במשך שנים ארוכות - כשהשוטרים במקום התעקשו לעצור אותם לחקירה. עם זאת, מדגישים העיתונאים, היחס של המשטרה כלפיהם היה הולם במהלך החקירה.

האירוע החל הלילה, כאשר קבוצת הפעילים, ביניהם גם נערים, ניסו לקבוע עובדות בשטח במקביל להתרחשויות בוושינגטון, כשניסו לפלוש לבית המריבה בחברון. עם זאת, במהלך ניסיון הפלישה הגיעו השוטרים לאזור ועצרו את עשרת הפעילים, וכאמור - גם את העיתונאים.

המהלך נמשך שעות אחדות ותועד כולו במצלמת חדשות 2. הפעילים תועדו כשהם מניחים גדרות תיל ומנסים לחסום את הדלתות, אך גם כשהם מנחים אחד את השני שלא לכנות את החיילים "נאצים". "הם אחים שלנו ולא נאצים", הם אמרו.

תמונות ניסיון הפלישה צפויות, ככל הנראה, לחזור על עצמן הרבה בתקופה האחרונה. בימים האחרונים דווח על כך שקבוצות רבות בימין הקיצוני מתכננות לנסות ולקבוע עובדות בשטח - זאת במטרה להקשות על פינויים של אזורים בשומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק