כ-250 פלסטינים התקהלו בצהריים במעבר ביתוניא, סמוך לכלא עופר, והפגינו הזדהות עם האסירים הביטחוניים השובתים רעב. הם זרקו אבנים וגלגלו צמיגים בוערים לעבר כוחות הביטחון שהיו פרושים במקום בכוחות מתוגברים. הכוחות השיבו באמצעים לפיזור הפגנות.עשרות פלסטינים נפצעו, שני עיתונאים ישראלים נפגעו קל בעימותים האלימים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיתונאים נפצעו ככל הנראה מאבנים שהושלכו לעברם. אחד מהם הועבר להמשך קבלת טיפול בבית חולים. כוחות הביטחון נערכו במקום מבעוד מאוד בשל חשש שההפגנה תידרדר להתפרעויות אלימות. בצה"ל ציידו את החיילים בדחפור, ברכב "בואש" ובאמצעים לפיזור הפגנות. לזירה הגיע גם מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת אלוף חגי מרדכי.

בסוכנות הידיעות הפלסטינית מען דיווח כי בעימותים עם כוחות הביטחון נפצעו לפחות 27 צעירים ונערים פלסטינים.

דגל החזית העממית הונף בעכו

במקביל, כאות הזדהות עם שביתת הרעב של האסירים הפלסטינים, אלמונים הורידו היום את דגל ישראל ממגדל השעון בעיר העתיקה בעכו ותלו במקום את דגל ארגון החזית העממית. המשטרה פתחה בחקירה ומחפשת אחר חשודים.

דגל החזית העממית מונף בעכו (צילום: רפעת עקר)
דגל החזית העממית מונף בעכו | צילום: רפעת עקר

התושבים יצאו נגד המעשה וטענו כי מי שביצע אותו רק גורם נזק לאנשי העיר ולבעלי העסקים. לאחר שהשוטרים הגיעו למקום, דגל החזית העממית הוסר ודגל ישראל הוחזר.

מזה זמן רב הדבר העיקרי שמעסיק את הפלסטינים הוא שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל. בימים האחרונים הרחובות מאיימים להתלקח, עם התגברות הפגנות המחאה בשטחים, שגם הולכות ונעשות אלימות יותר. אמנם ישנם ניסיונות ליצור הידברות בין גורמים ביטחוניים ופוליטיים, ישראלים ופלסטינים, אך בינתיים ללא הצלחה. בין השובתים רעב לאות הזדהות עם האסירים, הוא מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית השייח' ראאד סלאח.

עימותים ברמאללה, היום (צילום: חדשות 2)
עימותים ברמאללה, היום | צילום: חדשות 2