מרגלת בהיתר הלכתי. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
מרגלת בהיתר הלכתי. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

יחסי מין עם גוי? רק למטרה נעלה. מדריך תורני שיצא במסגרת מחקר שנקרא "גילוי עריות למען ביטחון המדינה", קובע כללים לנשים שעובדות בשירות החשאי בכל מה שקשור ליחסיהן עם האויב. על פי המדריך החדש סוכנת המוסד "סינדי" שפיתתה את מרגל האטום מרדכי וענונו היא לא פחות מצדיקה.

המחקר, שתוכנו פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות", מופיע בכרך החדש של "תחומין", כתב עת שכולל מחקרים הלכתיים בנושא דת ומודרניזציה. הכותב הוא הרב ארי שבט שמרצה בענייני יהדות וקובע כמה כללים מעניינים ונועזים בנוגע ליחסי מין בין סוכנת חשאית לאויב שאותו כדי ללכוד אותו או לדלות ממנו מידע חיוני.

הרב מסתמך על נערות פיתוי קדומות מתקופת התנ"ך, ובהן אסתר המלכה שפיתתה את המלך אחשוורוש, ויעל - ששכבה עם סיסרא כדי להתישו ולערוף את ראשו. חכמי הגמרא שדנו בסוגיה הגיעו למסקנה שיחסי מין עם גוי נחשבים למצווה אם התקיימו לשם מטרה לאומית חשובה.

באותו אופן, המדריך מקל עם אישה נשואה שעובדת בשירות ונאלצה לשכב עם מחבל לדוגמא, וקובע כי היא תגורש על ידי בעלה - ולאחר מכן הוא יהיה רשאי לחזור אליה - אם יסלח לה על בגידתה. בסיכום דבריו כותב הרב שבט כי "לא רק שמותר, אלא חז"ל מעלים מעשה זה של מסירות נפש... לראש הפירמידה של סדרי העדיפויות ההלכתיים בתור המצווה החשובה ביותר". צדיקה כבר אמרנו?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק