נקמה מתוכננת? אלמונים פתחו הלילה באש לעבר ביתו של נכה צה"ל מטובא זנגריה, שהאשים את תושבי הכפר בהרס המסגד לפני כשלושה חודשים. את דבריו שידרנו בכתבתו של דני קושמרו ב"חדשות סוף השבוע" אמש, שביקר בכפר טובא-זנגריה. התושב, באסם סוועיד, בשנות ה-40 לחייו, הוא נכה צה"ל שאיבד את רגלו באחת הפעולות בלבנון. למרבה המזל, הוא ובני משפחתו לא נפגעו באירוע.

בכתבה סיפר סוועיד כי האחראי להצתת המסגד בו, שהייתה אירוע "תג מחיר" ראשון בתחומי הקו הירוק, הוא לא אחר מאשר תושב המקום. כמה שעות לאחר מכן פתחו אלמונים באש לעבר ביתו של האיש וגרמו במקום נזק.

ההתבטאות שעוררה את זעם הגורמים שביקשו לפגוע בו הייתה כשאמר למצלמה: "יהודי לא יבוא לשרוף את המסגד הזה. מי ששרף את המסגד הוא אחד מאתנו. אני אומר את זה כי אני לא מפחד מאף אחד. הוא מהכפר, לצערי הרב. זה בטוח, לא 90%. לא יבוא מישהו מבחוץ".

"ירו בנשק אוטומטי על החלונות"

צביקה פוגל (צילום: חדשות 2)
צביקה פוגל | צילום: חדשות 2

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר ראש המועצה הממונה בטובא-זנגריה, תא"ל (מיל') צביקה פוגל: "בסביבות 1 הלילה הגיעו אלמונים ליד ביתו של באסם וירו בנשק אוטומטי על החלונות, הדלתות ועל הקירות של חזית הבית - וברחו".

פוגל מנה שתי אפשרויות לזהות היורים. "אני לא יכול לשייך את זה לבן אדם אחד, אבל בהחלט ניתן לייחס את זה לאווירה ולהסתה שיש כאן", הוא הסביר - והרחיב: "כנראה שהדברים שבאסם אמר הצליחו להרתיח את מי שעשה את זה, שבעקבות זאת חשש מפני זה שיתגברו את החקירה ויתפסו אותו. אפשרות נוספת היא שמישהו נעלב מכך שהוא רמז שערבי אחראי לזה והעז להגיד שאולי לא מדובר ב'תג מחיר'".

פוגל, שאחרי הצתת המסגד נאלץ לעזוב את לשכתו אחרי שמשרדו הועלה באש, הזהיר כי האירוע מהווה חוליה נוספת בשרשרת אירועי האלימות בטובא-זנגריה. "יש כאן כמות נשק כל כך רצינית שהסכנה הגדולה היא שזה לא ישמש בסופו של דבר רק להגנה על הביטחון העצמי של העבריינים, אלא שיום אחד זה עוד יצא החוצה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק