"יש לנו עוד כוח בשפע ברגליים", אומרת אביבה שליט בראיון לתכנית "שש" עם תום יום הצעדה הרביעי למען בנה גלעד. "כמות האנשים די הפתיעה אותנו. אנחנו הולכים בראש, והשובל שמאחורינו לא מסתיים. זה מעל ומעבר לכמות האנשים ששיערנו שישתתפו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על הצעדה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מלבד הקושי הפיזי שהצעדה מזמנת לאביבה שליט, הם נתקלו גם בקושי נפשי בוויכוח מול הורים שכולים שהגיעו למקום המפגש עם הצועדים כדי להפגין נגד שחרור אסירים. במקום התפתח עימות שהגיע לטונים גבוהים, אבל נראה שזה לא מרתיע את משפחת שליט וקרוביהם מלהמשיך לצעוד.

"אנחנו מבינים את הכאב שלהם. אנחנו בעצמנו משפחה שכולה מאז שאחיו של נועם נהרג במלחמת יום כיפור, אבל אחרי ארבע שנים נראה שזו הדרך היחידה להשיב את גלעד", אמרה אביבה. "זה מחיר נקוב שנקבע כבר בשנה הראשונה של המשא ומתן שניהל עופר דקל. המשא ומתן לא היה כנראה כל כך מוצלח, אבל זה המחיר שצריך לשלם עכשיו".

עדיין מחכה לשיחה שתודיע על שובו של גלעד

עם צאתם לדרך, קיבלו הוריו של גלעד פנייה מראש הממשלה בנימין נתניהו להגיע לפגישה בלשכתו. "אנחנו מתכוונים להיענות לבקשתו ולהיפגש אתו, למרות שהטלפון היחיד שאני רוצה לקבל ממנו הוא זה שיודיע לי על שובו של גלעד", אמרה אביבה בצער.

אחרי ארבע שנים, כשנראה שאין התקדמות במשא ומתן, אמו של גלעד מציינת שהיא לא רואה דרך אחרת להשיב את בנה הביתה מלבד עסקת שחרור אבירים. את הטענות על המחיר שעסקה כזו תביא עמה, היא דוחה על הסף.

"אני מבינה את מערכת השיקולים של ראש הממשלה, אבל יש את מערכת הביטחון שיכולה להתמודד עם שחרור מסיבי כזה של מחבלים", היא מצהירה. "אני מאוד מקווה שהוא יקבל את ההחלטה הנכונה, אחרי הכל הוא המנהיג שצריך לקבל את ההחלטה הנכונה כדי שגלעד יחזור הביתה אחרי כל כך הרבה זמן".