הגשש והחובשת, השבוע (צילום: דובר צה"ל)
הגשש והחובשת, השבוע | צילום: דובר צה"ל

מבצע "עמוד ענן" החל - והגשש אשרף בחירי מרהט היה יחד עם שני לוחמי גבעתי ונהג בפעילות מבצעית בחטיבה הצפונית של עזה כשאז נשמע פיצוץ עז. רקטה נורתה והתפוצצה על הג'יפ בו נסעו הארבעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשארית כוחותיו, אשרף, שראה כי הנהג נפצע קשה התקשר לחמ"ל. "תגיעו מהר, יש פצועים", הוא אמר להם. צוות רפואי הגיע למקום, ופינה אותם למקום סמוך - שם חיכו חובשים שטיפלו בהם. אשרף נפגע מרסיסים בכל גופו אך כל הזמן דאג לפצועים האחרים, והפציר באנשי הצוות הרפואי שהגיעו לטפל בו לגשת אליהם ולא לטפל בו.

סמל מאי סברסקי, בת 20, מהיישוב מסד בצפון, הייתה חובשת צעירה בחטיבה וזה היה האירוע הראשון אליו הוקפצה. מהרגע שקיבלה את הקריאה היא נכנסה לדבריה למצב "אוטומט" - וגם היום, היא עדיין לא מצליחה לשחזר את כל פרטי האירוע, בשל המראות הקשים.

"אשרף היה הפצוע שהכי הגיב לנו ודיבר", היא מספרת לחדשות 2 Online, לציון שנה למבצע "עמוד ענן". "הוא נפגע מרסיסים בעיקר בצדו השמאלי וכל הזמן רק דאג לחיילים האחרים עד שהגעתי אליו. לא כיסו אותו בהתחלה ואני קראתי לשני חובשים שיעזרו לו ואז העברנו אותו לבית החולים".

בשביל אשרף, מאי היא המלאך שהציל אותו. עד היום הוא זוכר איך עמדה מעליו, טיפלה בו ונשארה איתו בבית החולים עד השעות הקטנות של הלילה. "היא טיפלה לי בראש ועדכנה את כולם במה שקרה", הוא מספר. "כולם צריכים ללמוד ממנה, אני לא אשכח אותה".

"היא המלאך שלי" (צילום: דובר צה"ל)
"היא המלאך שלי" | צילום: דובר צה"ל

לאחר חודשים רבים של שיקום הם נפגשו לאחרונה. תחילה מאי לא זיהתה אותו - אך אשרף פנה אליה. "את זאת שהצלת אותי, תודה רבה לך", הוא אמר לה. היא נזכרה בו אחרי זמן קצר והתרגשה מאוד. מאז, השניים נפגשים כמעט מדי יום בבסיס רעים. "כל פעם שאני רואה אותו הוא מרגש אותי, זה אחד מאירועי השיא שלי בשירות הצבאי", היא מציינת.

עוד חודש היא תשתחרר מצה"ל אחרי שירות משמעותי, והיא בהחלט לא תשכח את האירוע הראשון שלה בשטח ובמיוחד את אשרף. "אם אישתי תראה אותה היא תיתן לה נשיקה, מגיע לה, באמת שאין כמוה", הוא מסכם. לפני ארבעה חודשים אשרף חזר לשירות לאחר שהתעקש שהוא רוצה לשוב לשטח למרות המלצות הרופאים. מאז הוא ממשיך יום יום בתפקידו, כשכל פעם בלבו הוא אומר תודה לחיילת הצעירה מאי, שלטענתו הצילה אותו.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv