צעיר ערבי הגיע הבוקר לאזור שער שכם בבירה כשברשותו גרזן והתנפל על חרדי שעבר במקום. החשוד הכה את החרדי בראשו, פצע אותו ונמלט מהמקום כשהוא מותיר אותו מדמם.

החרדי בן ה-55 עשה את דרכו סמוך למשרד החינוך ברחוב הנביאים, כשהבחין בערבי שרץ לעברו. לדבריו, הוא הספיק להיאבק איתו וניסה להימלט מידיו, אך הערבי הכה אותו בראשו ובמותנו.

שוטרים בזירת האירוע, שער שכם (צילום: חדשות 2)
שוטרים בזירת הפיגוע, הבוקר | צילום: חדשות 2

כוחות משטרה גדולים בשיתוף משמר הגבול הוזעקו למקום ופתחו בסריקות אחר הצעיר. במקביל הגיע למקום צוות מגן דוד אדום, שהעניק לאיש טיפול ראשוני ופינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם. עדי ראייה דיווחו שהאיש ניסה להיאבק עם התוקף, אך לאחר שהוכה נפל על הרצפה. התוקף ניצל את ההזדמנות וברח מהמקום. החרדי פונה למחלקת הטראומה בבית החולים ומצבו מוגדר קל.

"קיבלנו קריאה על אירוע אלימות וכשהגענו לזירה ראינו בן אדם חבול בשלושה מקומות בגופו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חובש מד"א יצחק וינר. "הוא קיבל שלוש מכות גרזן, בראש ביד ובמותניים, ואיבד דם רב". לדברי החובש, האיש היה חבול ומבוהל, אך לא איבד את ההכרה. "עוברים ושבים סיפרו שהוא ניסה להיאבק עם התוקף, והם אלו שהזעיקו את מגן דוד אדום", הוסיף.

"ראינו את הפצוע מגיע כשהוא שותת דם"

"ראינו בן אדם שותת דם ובידו ברזל", סיפר אחד מעדי הראייה. "הוא עלה מכיוון שער שכם לכיוון מוסררה, וראינו שיש דם על ראשו ועל ידו. כשהוא התקרב אלי ראיתי שהוא פצוע, והבנו שהוא קיבל מכות. הגיעו הרבה כוחות ביטחון".

זירת האירוע, הבוקר ליד שער שכם (צילום: חדשות 2)
זירת האירוע, הבוקר ליד שער שכם | צילום: חדשות 2למרות האירוע החמור, תושבי האזור מבקשים להדגיש שמדובר באירוע חריג ושהתושבים הערבים והיהודים חיים בדרך כלל זה לצד זה. "זה דבר לא רגיל אבל מכמויות השוטרים שאני רואה פה נראה שרוצים לשלוח מסר שעדיין יש בעיר העתיקה בעיות ופיגועים וזה לא נכון לעשות. בתקופה האחרונה חלק גדול מהישראלים שגרים במזרח ירושלים, באים לחנויות ובתי קפה והמצב בסדר".

"פגשתי אדם שמדמם מהראש ומהידיים, וטיפלתי קודם כל בדימום מהראש", ספר לחדשות 2 באינטרנט אבי בר לב, מתנדב "איחוד הצלה". "הוא סיפר לנו שהוא הלך לכותל כשבן מיעוטים הגיע לעברו והחל להכות בו. לדבריו, הוא נכנס איתו לאיזשהו עימות והצליח לחלץ מידו את הגרזן ולברוח ממנו. הוא היה בהכרה אבל הוא היה מאוד מבולבל, ולא רצה לקבל טיפול רפואי בהתחלה".

לפני כשבועיים: דקירה ברכבת הקלה

מדובר באירוע שני תוך שבועיים בבירה: בחודש שעבר דקר מוחמד שאמאן, ערבי בן 18, את החיילת יהודית אהרון בת ה-19 בתחנת הרכבת הקלה שבפסגת זאב בירושלים, ונמלט מהמקום. אהרון פונתה לבית החולים במצב בינוני, והדוקר נעצר כעבור זמן קצר במחסום קלנדיה במזרח ירושלים. שוטר ומאבטח זיהו את המחבל במחסום, שם הוא עבר תחקור ראשוני והודה במעשה, ומשם הוא הועבר לכוחות הביטחון להמשך חקירה.

מכתב האישום שהוגש נגדו לפני ארבעה ימים, עולה שמדובר בתלמיד תיכון שהיה בדרכו לבית הספר. הוא עלה לרכבת והמתין עד שתעצור בתחנה, אז דקר את החיילת, יצא מהרכבת ונמלט מהמקום במהירות. בחקירתו סיפר שצפה בחדשות באלג'זירה ו-CNN, חש תסכול ממצבם של הפלסטינים והחליט להבריז מבית הספר - ולדקור את החיילת. הוא נאשם בניסיון רצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק