בבית דין הצבאי שומרון (סאלם) נערך היום דיון בעניינו של אמג'ד עוואד, הנאשם בטבח בני משפחת פוגל יחד עם דודו, חכים עוואד. בית הדין אמור היה לקבל היום הכרעה בעניינו של אמג'ד, אך קיבל את בקשת עורך דינו לדחות את ההכרעה לספטמבר.

עורך הדין שמייצג את אמג'ד עוואד הוא פרקליט ערבי-ישראלי, אשר מסרב לחשוף את זהותו - מחשש שייפגע, פיזית כמו גם כלכלית, עקב ייצוג הרוצח.

במהלך הדיון סירב עוואד עצמו להתייחס לשאלות כלי התקשורת והמשיך לחייך כל העת. לדיון הגיע גם אביו, שאמר לחדשות 2 באינטרנט: "אני עדיין מנסה לחשוב איך בני יצליח להיכנס לתוך התנחלות מאובטחת, משהו חסר פה".

"לא כך חינכתי אותו, תמיד היו לו ציונים גבוהים", ציין עוואד האב. "אני לא בטוח שבני ביצע את הרצח ואני מקווה שיבדקו טוב טוב. זה רצח מתועב".

שני הצעירים, בני 17 ו-19 תושבי הכפר עוורתא, נעצרו לפני כארבעה חודשים, בחשד לביצוע הטבח האכזרי בבני משפחת פוגל בהתנחלות איתמר. השניים הודו בביצוע המעשה ושיחזרו אותו. נגד השניים הוגש כתב אישום חמור בגין רציחתם של חמשת בני המשפחה, הכולל תשעה סעיפים, בהם חמישה סעיפי רצח, שני סעיפים על סחר בנשק וציוד מלחמתי, שיבוש הליכי משפט וקשירת קשר לגרימת מוות.

בתחילת החודש הרשיע בית הדין הצבאי את חכים עוואד ברצח, לאחר שהוא הודה בביצוע הטבח. גזר דינו יימסר בספטמבר. "אני לא מתחרט, גם אקבל עונש מוות, אני מקדיש את מה שעשיתי כנקמה על רצח דודי, ולכל העם הפלסטיני", אמר אז אמג'ד במהלך הדיון והוסיף: "הייתי עושה זאת שוב, גם אם אקבל עונש מוות". במהלך הדיון חייך אמג'ד למצלמות הרבות שהגיעו למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק