פרשת האסיר X בן זיגייר (צילום: חדשות 2)
בן זיגייר | צילום: חדשות 2

זו אולי הסיבה שהחלה את פרשת האסיר X: באוסטרליה דווח הבוקר כי בן זיגייר נעצר על ידי מפעיליו בישראל מכיוון שחשדו שפירט בפני שירותי המודיעין האוסטרלים תכניות של מבצעים חשאיים של המוסד - ופגע בהוצאתם לפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח החדש של רשת ABC האוסטרלית, מי שחשפה את כל הפרשה בשבוע שעבר, זיגייר סיפק לאנשי המודיעין האוסטרלי מידע על מבצעים שונים, כולל מבצע חשאי במיוחד שתוכנן להתבצע על אדמת איטליה. המבצע הזה, אומרים באוסטרליה, תוכננן במשך שנים ארוכות.

עוד דווח כי זיגייר הגיש בפני שלטונות אוסטרליה ויזה לאיטליה במהלך אחד במהלך ביקוריו האחרונים במדינה. באחד מהביקורים האלה הוא נפגש עם קצין מודיעין אוסטרלי, בפניו חשף את הפרטים.

"מת מהבושה"

גורם ביטחוני רמז אתמול לחדשות 2 על מה שהאוסטרלים מפרסמים הבוקר. "לא רדפנו את זיגייר", אמר. "הוא מת מהבושה. היינו מסכימים שבית המשפט ישלח אותו לתקופת מאסר חד-ספרתית, ובלבד שיסייע בחקירה, בתיקון הנזקים, ויתחייב 'לסתום את הפה'". 

זמן קצר לפני ששם זיגייר קץ לחייו בכלא, התגבשה בינו לבין הפרקליטות עסקת טיעון. פרקליטיו של זיגייר, רועי בלכר ובועז בן-צור, ניהלו משא ומתן על העסקה שקווי המתאר שלה כבר סוכמו. על פי העסקה, זיגייר ישמור על שתיקה בפרשה, ויזכה לעונש מקל - פחות מעשר שנות מאסר.

יממה לפני שהתאבד בכלא, הגיע עורך הדין אביגדור פלדמן לתאו של זיגייר, ככל הנראה כדי לסייע לאביו של זיגייר לקבל "דעה שנייה" בכל הנוגע לעסקת הטיעון שהוצעה לו.