עמיד למים ולאבק. הסמארטפון החדש (צילום: אתר חברת "מוטורולה")
עמיד למים ולאבק. הסמארטפון החדש | צילום: אתר חברת "מוטורולה"

משרד הביטחון הודיע היום (ד') על חתימת חוזה עם חברת "מוטורולה סולושנס", שתספק לצבא ולמערכת הביטחון את "הדור הבא של הטלפונים הניידים המוצפנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצה"ל אומרים כי "הסמארטפון הצבאי הראשון יאפשר שליחת סמסים, מדיה דיגיטלית ומיילים מוצפנים משדה הקרב". הטלפון החכם כולל מסך מגע, מערכת GPS, מצלמה ברזולוציה של 8 מגה פיקסל ואפליקציות ייחודיות לצבא.

בשל תנאי השדה שבהם יפעלו החיילים, המכשיר מיועד להיות עמיד למים ולאבק, ובעל סוללה חזקה שתאפשר עד 400 דקות שיחה ו-500 שעות המתנה.

"יתרון משמעותי לצה"ל"

היקף הפרויקט מוערך בכ-100 מיליון דולר ל-15 שנה, ובמסגרתו תספק מוטורולה תמיכה ואחריות לרשת ולמכשירים. הטלפון החדש של חברת מוטורולה יחליף בהדרגה את המערכת המוצפנת הוותיקה "ורד הרים".

מנהל הרכש במשרד הביטחון, שהשלים את העסקה באמצעות משלחת רכש שנשלחה לניו יורק, אמר כי "המערכת הסלולרית החדשה תתבסס על טכנולוגיה ייחודית, שנבחרה בתום סדרת בדיקות מקיפה באגף התקשוב, והותאמה לצרכי מערכת הביטחון".

ראש מנהל הרכש, תא"ל (מיל.) שמואל צוקר, בירך על חתימת ההסכם: "הסמארטפון הצבאי הראשון יביא את מהפכת הטלפונים החכמים לשדה הקרב העתידי, ויעניק יתרון משמעותי לצה"ל ומערכת הביטחון כולה. בזכות משא ומתן יעיל ומקצועי, הצלחנו להביא לצה"ל את הטכנולוגיה המתקדמת בעולם במחיר הטוב ביותר". 

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv