ארכיון
מטוס F16 ישראלי | צילום: רויטרס

השיח אודות תקיפה אפשרית באירן והמשך התחמושתה הגרעין עשו את שלהם, ובצה"ל הכריזו הערב על הקמת "מפקדת עומק" - שאנשיה יהיו אמונים על תכנון פעולות ומשימות שונות בייעדים ארוכי טווח המרוחקים מגבולות ישראל.

מי שמונה לעמוד בראש המפקדה הוא אלוף (מיל') שי אביטל - שישוב ללבוש מדים. הוא ואנשיו יעסקו, בין היתר, בפעולות שונות הנוגעות לרפובליקה האיסלאמית ובהברחות הנשק משטחה אל רצועת עזה ודרום לבנון.

תפקידה העיקרי של המפקדה החדשה יהיה בכך שאנשיה יפעילו יחידות שונות שיישלחו למשימות ביעדים מרוחקים. ההכרזה על הקמתה באה לאחר עבודה מאומצת שנמשכה כמה חודשים - שבסופה הורה הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, על יציאתה של התכנית לדרך. בשורות היחידה החדשה צפויים לשרת כ-100 קצינים.

מפקד המפקדה, אביטל, ישוב לשירות בצה"ל אחרי תשע שנים באזרחות. בימי מלחמת לבנון הראשונה הוא שימש מפקד סיירת מטכ"ל ומילא את התפקיד גם במהלך חטיבת אוטובוס קו 300 בכביש החוף. מאוחר יותר הוא מילא את תפקיד מפקד חטיבת שריון, וכן פיקד על אוגדה משוריינת ועל גיס. ב-2006 הוא ניסה לפנות לפוליטיקה כשהתמודד לכנסת ברשימת קדימה - ולא הצליח לזכות במקום ריאלי. מאז ועד 2009 הוא שימש מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו חדשות 2 בפייסבוק