"הלחימה נמשכת כדי להגיע ליעדים, אבל העין שלנו פקוחה גם לאפשרות להגיע לסיום המהלך הזה, ולהשלמת התוצאות וההישגים יוצאי הדופן של צה"ל, באמצעות המערכת המדינית" - כך אומר הבוקר שר הביטחון, אהוד ברק, בביקור שערך בבסיס חיל הים באשדוד.

במהלך הביקור שמע ברק סקירות ביטחוניות על פעילות חיל הים במסגרת מבצע "עופרת יצוקה" ושוחח עם לוחמים. לביקור התלוו מפקד חיל הים, האלוף אלי מרום, ומפקד בסיס חיל הים באשדוד, אל"מ ירון לוי.

"אני קודם כל רוצה לומר לכולכם תודה, על כל מה שאתם עושים במבצע", אמר שר הביטחון ללוחמים. "נמצאים פה מכל הגופים של חיל הים שמשתתפים במבצע, ואני רוצה להודות לכם על כל מה שאתם עושים בים וביבשה". ברק אף ציין את שיתוף הפעולה, לדבריו, יוצא הדופן, בין כוחות שמתקדמים על הקרקע לבין כוחות שמסייעים באש מהים, ופעולות יבשתיות של אנשי חיל הים - בהתכוונו ככל הנראה לפשיטות שמבצעת יחידת העילית של חיל הים, שייטת 13, שעצם פעילותה ברצועה הותרה לפרסום אתמול.

שר הביטחון אמר ללוחמים כי צה"ל יצא למבצע בשביל להשיב את השקט ליישובי הדרום. " יצאנו לפעולה אפקטיבית גם כדי למנוע הברחות מהגבול, ואת שני הדברים האלה אנחנו ממשיכים לעשות. הלחימה נמשכת כדי להגיע ליעדים".

כאמור, שר הביטחון ציין כי לצד הלחימה נעשים מאמצים להביא לפיתרונות מדיניים. "העין שלנו פקוחה גם לאפשרות להגיע לסיום המהלך הזה באמצעות המערכת המדינית".

בדרך להפסקת אש?

המטבחון החליט אמש לתת הזדמנות לקידום היוזמה המצרית להפסקת אש. ראש הלשכה המדינית-ביטחונית, עמוס גלעד, ייצא היום למצרים. השלישייה - אולמרט, לבני וברק, הִנחו את גלעד בשורת נושאים שיעלו בשיחות, בעיקר בנושא ההברחות, המעברים, והפסקת הירי.

מקורות ישראלים הדגישו שישראל מדברת רק עם מצרים ולא מדובר במשא ומתן עקיף עם חמאס. כמו כן הוחלט שעד שיושג הסדר יציב, הלחימה תימשך.

ביום שלישי ביקר שר הביטחון בבסיס פלמחים והביע שביעות רצון מתוצאות הלחימה עד כה. "התוצאות הן מצוינות עד עכשיו, והלחימה נמשכת: נמשכת ביבשה, נמשכת מהאוויר, נמשכת מהים, נמשכת מיחידות המילואים שהצטרפו למעגל הלחימה. אני חושב שאתם באמת עושים היום משהו יוצא דופן, גם לבסיס, גם לצבא ובעיקר להצלחה של "עופרת יצוקה".

מלחמה בחמאס - סיקור מיוחד

צה"ל בתוך עזה, אלפי תושבים נמלטים מהבתים

לפחות 35 מחבלים נהרגו בקרבות עם לוחמי צה"ל

תיעוד מיוחד: רוני דניאל עם הלוחמים בעזה

תיעוד: פעילות לילית של הלוחמים בעזה

חמאס מקבל את היוזמה המצרית

מה משרד הרווחה עושה למענכם?

גילשו ל"בלוג" האינטרנט של הנייה