אירוע חמור של הכאת חיילי צה"ל התרחש הערב ביהודה ושומרון, לאחר שקבוצת מתנחלים מהיישוב יצהר ניסו הערב להגיע לכפר מדמא, דרומית לשכם, לתוך שטח האסור לתנועה.

מפקדי צה"ל בשטח שלחו כוח חיילים כדי להציג בפני המתנחלים שחדרו לשטח האסור את הצו הקובע כי מדובר בשטח צבאי סגור ולמנוע מבעדם כניסה ליישוב הפלסטיני.

אלא שבמהלך דין ודברים שהתפתח במקום, היכו כמה מהמתנחלים את החיילים ואף יידו אבנים לעברם. כתוצאה מכך נפצע חייל צה"ל באורח קל. כמו כן נוקבו צמיגיו של ג'יפ צבאי. אחד המתנחלים נעצר על ידי חיילי צה"ל במקום, אולם חלק מחבריו עלו בחזרה ליצהר, וחזרו בכוחות מתוגברים אל קבוצת החיילים, התנפלו על החיילים ו"חטפו" את המתנחל.

צה"ל: "הרמת יד על חיילים - חציית גבול בלתי נסבלת"

בעקבות האירוע החמור נכנס כוח של צה"ל לתוך יצהר על מנת לעצור מחדש את המתנחל ש"שוחרר". קטין מהיישוב נעצר על ידי כוחות צה"ל לאחר שנצפה מנקב את צמיגיו של הג'יפ הצה"לי שהגיע למקום. הקטין הועבר לחקירה במרחב שומרון של משטרת ישראל.

"אלימות והרמת ידיים כלפי חיילים הינה חציית גבול בלתי נסבלת במיוחד ביום חגה של ישראל. התנהלות בלתי נסבלת וחריגה זו תטופל על פי חוק ובנחישות הראויה", אמר בתגובה דובר צה"ל. נכון לשעה זו, צה"ל בשיתוף משטרת ישראל פועלים על מנת להביא את האחראים לאלימות לדין.

המתנחלים: "ביום העצמאות חיילי צה"ל ירו על מתיישבים"

דובר היישוב יצהר, אברהם בנימין, מסר לחדשות 2 בתגובה כי "ביום העצמאות חיילי צה"ל ירו על מתיישבים. תושבים ואורחים הגיעו היום לטייל אל מעיין שנמצא במרחק 200 מטר מהיישוב. חיילי צה"ל שהיו במקום ניסו לחסום את המתיישבים וניסו לעכב את אחד המטיילים, אחד החיילים ירה בנשק באוויר בתוך היישוב, היו שם מג"ד וחייל נוסף שלא ירו".

"בעקבות הירי הגיעו למקום תושבים שביקשו לקבל את הפרטים של אותו חייל שירה", כך בתגובת דובר יצהר. "משלא הסכימו החיילים, חסמו התושבים את יציאת הכוח עד שהחייל ייתן את פרטיו. אחרי כחצי שעה הגיע כוח מג"ב לשכונה אחרת ועצר קטין שלא היה קשור בכלל לאירוע".

בנימין סיכם ואמר כי "המגמה של המח"ט בשטח היא להיכנס ולהתעמת באופן תדיר עם מתיישבים. היום בוצע ירי חי לעבר מתיישב, הדבר הזה חמור ביותר. הנהגת היישוב מוסרת כי הטיולים באזור יימשכו, וכי אי אפשר להצר את צעדיו של עם ישראל בכל ארץ ישראל".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק