ההפגנה באשקלון, היום  (צילום: רויטרס)
ההפגנה באשקלון, היום | צילום: רויטרס

הורי ועד ההורים באשקלון לא מוכנים יותר לשתוק נוכח הקסאמים הנוחתים בעירם - ויוצאים לרחובות כדי להגן על ילדיהם. כמה מאות מתושבי אשקלון והסביבה, הורים ותומכים הגיעו אחר הצהריים לצומת אשקלון להפגין כנגד אוזלת היד של הממשלה. להפגנה הגיעו גם אנשי מפעלים מאזור אשקלון שחברו להורים לתמוך במאבק. בידיהם הם אוחזים שלטים עם הסיסמאות "אשקלון קסומה ללא קסאמים" ו"ילדי הדרום רוצים שקט".

"ההורים מוחים על מתקפת הטילים לעבר ישראל", אמרה לחדשות 2 באינטרנט סופי חוטובלי, חברה בוועד ההורים באשקלון. לדבריה "לא ייתכן שבמדינה ריבונית נופלים טילים והממשלה לא עושה כלום". ועד ההורים מאשקלון פנה בעבר לממשלת ישראל, אך הם חשים כי הם אינם מקבלים את המענה המספק שיגן על ילדיהם.

"כל הורה שדואג לילד שלו חייב להירתם לבעיה שלנו", אומרת חוטובלי ומוסיפה, "ירי הקסאמים זה לא בעיה של עיר, אלא של מדינה. היום זה אנחנו מחר זה הם". לוועד ההורים אין פיתרונות ועצות לממשלה כיצד לפתור את בעיית הקסאמים, אולם הם דורשים פיתרון מיידי. "אנחנו לא אנשי מקצוע, אנחנו קודם כל הורים שעושים הכול להגן על נפש ילדינו", אומרת סופי ומבקשת ממי שקיבל את המנדט להנהיג את המדינה שיממש אותו.

"אנחנו אזרחים במדינה שהולכת אוטוטו לבחירות. אנחנו אומרים שאם המדינה וקברניטיה לא יודעים לתת לנו מענה - אנחנו נצביע ברגליים", אומרת חוטובלי, "ועד ההורים באשקלון אף יפנה לכל ועדי ההורים בארץ, לכל האמהות והאבות כדי שירתמו למאבק ולהורים מישובים אחרים בארץ היא אומרת ומזהירה "היום זה אשקלון, מחר זה חולון".

ההורים זועמים על כך שהמדינה מפקירה אותם "אנחנו אזרחים שווי זכויות", הם אומרים, "אנחנו דורשים שהמדינה תשמור עלינו".