בית הדין הצבאי בכפר סאלם בשומרון גזר היום חמישה מאסרי עולם מצטברים ועוד חמש שנות מאסר על חכים עוואד בן ה-18 מהכפר עוורתא, שהורשע ברצח בני משפחת פוגל בהתנחלות איתמר. עוואד הודה בביצוע הטבח בתחילת חודש אוגוסט האחרון. זמן קצר לפני מתן גזר הדין אמר עוואד כי הוא אינו מתנצל על המעשה והסביר שרצח את חמשת בני המשפחה בגלל הכיבוש הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חכים עוואד ובן דודו אמג'ד עוואד בן ה-19, רצחו לפני כחמישה חודשים את חמשת בני משפחת פוגל זכרם לברכה: האב אהוד בן ה-36, האם רותי בת ה-35, והילדים יואב בן ה-11, אלעד בן ה-4 והדס בת החודשיים, בליל שבת בביתם שביישוב איתמר. דינו של אמג'ד טרם נגזר.

שני הנערים הודו בביצוע הטבח, אמג'ד: "הייתי עושה זאת שוב"

בני משפחת פוגל ז"ל (צילום: חדשות 2)
בני משפחת פוגל ז"ל | צילום: חדשות 2

חכים ואמג'ד, בני 17 ו-19 תושבי הכפר עוורתא, נעצרו לפני כשלושה וחצי חודשים בחשד לביצוע הטבח האכזרי בבני משפחת פוגל. השניים הודו בביצוע המעשה ושיחזרו אותו. נגד השניים הוגש אז כתב אישום חמור בגין רציחתם של חמשת בני המשפחה.

"אני לא מתחרט, גם אקבל עונש מוות, אני מקדיש את מה שעשיתי כנקמה על רצח דודי, ולכל העם הפלסטיני", אמר אז אמג'ד עוואד במהלך הדיון והוסיף: "הייתי עושה זאת שוב, גם אם אקבל עונש מוות". במהלך הדיון חייך אמג'ד למצלמות הרבות שהגיעו למקום.

נגד כל אחד מהנאשמים הוגש כתב אישום הכולל תשעה סעיפים, הכוללים חמישה סעיפי רצח, שני סעיפים על סחר בנשק וציוד מלחמתי, שיבוש הליכי משפט וקשירת קשר לגרימת מוות. מניעיו של אמג'ד, כפי שעלה בחקירתו, הייתה למות כשהיד.