נמשכת ההיערכות הישראלית לתקיפה של המערב בסוריה: חיל האוויר פרס במהלך הלילה את סוללת כיפת ברזל במספר מוקדים בגוש דן. המהלך בוצע כחלק מההיערכות לאפשרות שישראל תיפגע מתגובה לתקיפה אמריקנית בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פריסת מערכת ההגנה האווירת בוצעה במסגרת הכנת מערכת ההגנה הרב שכבתית שמציב צה"ל כנגד כל תרחיש אפשרי. במהלך השבוע דווח כי בשל הכוננות הביטחונית יוצבו גם שתי סוללות כיפת ברזל באזור הצפון בנוסף לזו שמוצבת בחיפה. סוללות פטריוט ייפרסו בהמשך בחיפה ובמרכז. 

חמאס מאיים: נפגע באירוויזיון (צילום: חדשות 2)
כיפת ברזל בגוש דן, הבוקר | צילום: חדשות 2

במקביל, בלבנון דווח כי במהלך השבוע ביצעו כלי טיס של חיל האוויר גיחות בדרום המדינה, וכן כי פטרולים רבים של צה"ל מסיירים על הגבול, כחלק מהכוננות הביטחונית.

נתניהו: "להמשיך בשגרה"

ראש הממשלה נתניהו הבהיר אמש בתום התייעצות ביטחונית בקריה בתל אביב כי אין צורך בשינוי שגרת החיים. "איננו מעורבים במלחמת האזרחים בסוריה", הדגיש נתניהו, והוסיף: "אם מישהו ינסה לפגוע באזרחי ישראל - צה"ל יגיב בעוצמה רבה מאוד".

נתניהו: "להמשיך בשגרה" , ארכיון (צילום: חדשות 2)
נתניהו: "להמשיך בשגרה" , ארכיון | צילום: חדשות 2

זמן קצר לאחר מכן, התייחס הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ גם הוא להיערכות לקראת המתקפה האפשרית, ואמר כי אם תהיה תגובה כלפי ישראל - "המחיר יהיה כבד וההפסד של האויב יהיה צורב וקשה. ניתחנו את המשמעויות השונות מכל התפתחות אפשרי ומתוך האחריות המתבקשת אנחנו נערכים לכל תרחיש".

גנץ הוסיף כי "אזרחי ישראל יכולים וצריכים להמשיך בביטחון בשגרת יומם ולהיערך לחגי תשרי הבאים עלינו לטובה, בידיעה שצה"ל ניצב להגנתם נחוש, חזק ומוכן כתמיד. כאשר סביבנו סוערים הגלים - לוחמי צה"ל ומפקדיו יכולים כעוגן יציב להתמודד עם הסופות הקשות ביותר". 

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

הערכה: פעולה בסוריה תוך 48 שעות

בדרך לתקיפה: "ההיסטוריה תבחן אותנו"

האו"ם: ייקח זמן לנתח את הראיות

"אחיו של אסד הורה על התקיפה"

"ארה"ב מוכנה לתקוף לבד"

בריטניה: לתקוף רק בהסכמה רחבה

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"