הרמטכ"ל גבי אשכנזי הגיע הבוקר לבית החולים סורוקה שבבאר שבע כדי לבקר את סמל גיא אלמקייס, החייל שנפצע קשה בהיתקלות עם המחבלים בה נהרגו רס"ן אלירז פרץ וסמ"ר אילן סביאטקובסקי ביום שישי האחרון.

אשכנזי סיפר לעיתונאים שהיו במקום כי אלמקייס מרגיש טוב ואף צפוי להחלים בקרוב. "אני שמח לראות אותו מאושש ומרגיש טוב", ציין הרמטכ"ל בחיוך והדגיש: "הוא אמר לי שהוא רוצה לחזור לגדוד ולפלוגה ולגולני",

הרמטכ"ל אף שיבח את הטיפול הרפואי שהעניקו בבית החולים לחייל וציין כי זהו אחד הגורמים המשמעותיים שתרמו להחלמתו. "יש פה טיפול מדהים של הרופאים", החמיא.

באשר לתכניותיו לפסח הקרוב השיב הרמטכ"ל כי בכוונתו לבלות את ליל הסדר עם חיילים לוחמים שנמצאים בשטח ולא יוכלו לציין את החג הקרב עם משפחותיהם.

"ראיתי את אלירז על הרצפה, מת"

אתמול ביקר מפקד פיקוד הדרום האלוף יואב גלנט את אלמקייס, ששחזר באוזניו את השתלשלות האירועים בתקרית הקשה. "זה היה מטר ממני. צעקתי שנפגעתי. הסתכלתי ימינה וראיתי את אלירז על הרצפה, מת", שיחזר אלמקייס בעדותו המצמררת.

"כשאני קם מפה אני חוזר", הבטיח אלמקייס לאלוף גלנט, אך האחרון השיב לו: "קודם תדאג לבריאות שלך". אלוף פיקוד הדרום אף הפתיע את החייל הפצוע ואת הנוכחים כאשר בישר שאת ליל הסדר הקרוב יציין עם חיילי גדוד 12 של חטיבת גולני.

אלמקייס שיחזר את התקרית בפני האלוף לפרטי פרטים. "הייתה הקפצה ונכנסנו - אני, אלירז ועוד חבר'ה", סיפר אלמקייס. "הגענו למקום. לפני זה היה ירי של טנקים. אחר כך נכנסנו פנימה. אלירז זיהה מטען ושלח את הגשש שנפצע. הוא מצא את החוט של המטען. הלכנו כעשרה מטרים ואז היה ירי. לא הצלחנו לראות מאיפה, ונשכבנו על הרצפה, ואז הגיע הירי שממנו קיבלתי את ההדף"

הפצוע אף ציין כי מבטו של חברו פרץ לא עוזב אותו לרגע. "הגיע חובש והתחיל לטפל בי. הגיע מסוק, פינו אותי לפה והצילו את החיים שלי. אני בחיים לא אשכח את היום הולדת הזה", הוסיף מי שחגג את יום הולדתו ה-20 עם רסיסים בליבו. אביו אף הוסיף כי בנו לקח קשה מאוד את מות חבריו.