קצין השריון הראשי, תת-אלוף שמואל אולנסקי, התייחס היום (ד') לצמצום היחידות ביחידתו עקב הקיצוצים בתקציב הביטחון. על פי התכנית יתווספו לכל גדוד בחיל השריון פלוגות סיור שיסייעו לכוחות בהגנה ובהתקפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי תא"ל אלנסקי "השינוי נובע מההבנה שהמציאות המשתנה מצריכה שינויים בחיל השריון, המהווה את אחד החילות הדומיננטיים בתמרון היבשתי". אלנסקי הוסיף כי "אנו מנסים ליצור חיל שריון חזק שמותאם לאתגרים הקיימים, תוך התאמה למציאות התקציבית".

"בשנים האחרונות ניתן לראות כי האויב פועל מעומק שטחו לעומק שטחנו", ציין קצין השריון הראשי, "זאת באמצעות שיגור טילים ושימוש במנהרות, מבלי להבחין בין אויב לבין אזרח. אנו מכינים את עצמנו לכל אירוע, מהמערכה שבין המערכות ועד למלחמה כוללת, ובונים חיל שיודע להתמודד עם כל אחד מהתרחישים".

הפלוגות החדשות: סיור, תצפיות ומרגמות

תא"ל אלנסקי הסביר כי לכל פלוגה שתצטרף לגדודי השריון יהיה ייעוד ייחודי משלה. "לאחר עבודת מטה ארוכה הגענו להבנה שהדרך למקסם את יכולות החיל היא באמצעות הוספה של פלוגת סיור לכל גדוד, אשר תכיל מחלקת סיור,מחלקת תצפיות ומחלקת מרגמות".

לפי התכנית, מחלקת הסיור תורכב ממומחי קרקע, שידעו לזהות צירים ולהכווין כוחות בשטח, בדגש על טנקים. המחלקה תהיה רכובה על משוריינים. למחלקת התצפיות תהיה יכולת איסוף מודיעין והכוונה גבוהה ותהיה רכובה על גבי האמרים. למחלקת מרגמות תהיה יכולות ארטילריה גבוהות ומתקדמות.

"תכנית זו תצא לפועל תוך התחשבות והתמודדות עם המציאות התקציבית הקיימת", הדגיש תא"ל אלנסקי, "אנו מנסים לקדם את התהליכים הנדרשים מבלי לחרוג מגבולות התקציב ומשתמשים באמצעים הקיימים אשר יעברו התאמה מחדש".