כותרות העבר 10.7 (צילום: החדשות 2 -ארכיון)
מה עלה בגורלו של שליט? | צילום: החדשות 2 -ארכיון

"גלעד שליט אכן נפצע במהלך המבצע האחרון של צה"ל ברצועת עזה", כך אמר היום אבו עביר, דובר "גדודי סלאח א-דין" - אחת הזרועות החמושות ברצועת עזה. "מה שפירסמה חמאס במהלך המבצע לא היה פברוק", הוסיף בראיון לעיתון הערבי "אל-חייאת", היוצא לאור בלונדון.

"גדודי סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של "ועדות ההתנגדות העממית" היו שותפים פעילים בחטיפתו של שליט ביוני 2006. אבו עביר, שניצל מספר פעמים מניסיונות חיסול מצד ישראל, סירב במהלך הראיון לומר מהי "חומרת הפציעה של שליט", עליה דיבר.

עם זאת, אמר אבו עביר כי שליט מוחזק במקום מסתור, לצד בכירים נוספים של הפלגים החמושים הפלסטיניים. "מקום הימצאו ידוע רק למתי-מעט". עביר המשיך בלוחמה הפסיכולוגית ואמר "אם ישראל הייתה יודעת היכן שליט נמצא, היא הייתה מפציצה את המקום והייתה אומרת שהוא נהרג בטעות יחד עם בכירי זרועות ההתנגדות".

בראיון ממשיך ומעלה אבו עביר סוגיות נוספות, כמו המשא ומתן עם מצרים ודבקות זרועות ההתנגדות כי שליט ישוחרר אך ורק בתמורה לאסירים פלסטיניים. מדובר בהתבטאות ראשונה מסוגה של עביר מאז סיום מבצע "עופרת יצוקה". אחד מהיעדים שהופצצו במהלך המבצע היה ביתו של עביר, שנהרס כליל, אך הוא לא היה בביתו בעת התקיפה.

מצרים מפסיקה את המו"מ לרגיעה

במקביל סוכנות הידיעות הפלסטינית מעאן מדווחת כי מקורות מצריים אמרו שמצרים הסיגה את משלחתה מהמשא ומתן עם ישראל על רגיעה עם חמאס, אולם הגורמים אמרו שלהפסקת השיחות אין קשר עם הפוליטיקה.

החזרת המשלחת מהשיחות הגיעה לאחר שמצרים נכשלה במאמצים לתווך להפסקת אש בין ישראל לפלסטינים בעזה, מאחר וישראל קישרה את הפסקת האש בעסקה לשחרור שליט.

המשלחת הפסיקה את השיחות כהגדרתם בשל "סיבות טכניות", אך גורמים מצרים הוסיפו כי המשלחת תחדש את השיחות בקרוב, עם זאת הם לא נקבו במועד מדויק להמשך השיחות.

בנוסף נודע כי אחמד יוסוף, יועץ לראש הממשלה של חמאס בעזה איסמעיל הנייה העביר מכתב לנשיא ארצות הברית ברק אובמה ובו ביקש מהמנהיג להתייחס לפלסטינים בהגינות ולנהוג בהם "בראש פתוח" המכתב ניתן לפקידים אמריקאיים שביקרו ברצועת עזה ביום חמישי ואלה העבירו אותו לג'ון קארי על מנת שיעבירו לנשיא האמריקני.

הווידאופדיה: גלעד שליט