"במסגרת סיכום עם חמאס, שיאפשר את החזרת החייל גלעד שליט ארצה, מדובר באפשרות עקרונית לשחרור כ-450 אסירים ששמותיהם מועברים על-ידי חמאס" - כך מצוטט היום בתשובתה של פרקליטות המדינה לבית המשפט, בתגובה להגשת הבג"ץ שהגישו ארגון אלמגו"ר ומשפחות שכולות בעניין ההסכם המתגבש בין ישראל לחמאס על עסקת שליט. "בהמשך אמורים להשתחרר 530 מחבלים נוספים, אותם תבחר ישראל".

בתשובה שהגישה היום המדינה, באמצעות עו"ד ענר הלמן, נכתב עוד: "עמימותה של מדינת ישראל בנוגע לפרטי המשא ומתן עם החמאס בעניין העסקה להשבתו של החייל החטוף גלעד שליט הינה חיונית והכרחית. בלעדיה לא ניתן יהיה לקיים משא ומתן אפקטיבי ולהגשים את המטרה של השבת החייל החטוף".

"אין כל אפשרות מעשית לקיים בפומבי משא ומתן מול אויב מר, כאשר אל מול מדינת ישראל עומד ארגון טרור המחזיק בחייל חטוף שמבקש לגבות תמורת שחרורו את המחיר הגבוה ביותר שיוכל להשיג", כתבה הפרקליטות. "ניסיון העבר לימד כי כאשר פרטי משא ומתן מסוג זה נדונים בתקשורת - הדבר מוביל להקצנת עמדותיו של הצד השני".

ממשיכים בעמימות

בישראל ממשיכים לנסות ולשמור בכל מחיר את פרטי המגעים מול החמאס הרחק מעיני התקשורת. בתשובת הפרקליטות הודגשה גם בקשתו של המתווך הגרמני לשמור על עמימות מוחלטת בעניין השיחות. "הצדדים התחייבו מפורשות אל מול המתווך הזר כי פרטי המשא ומתן יישמרו בדיסקרטיות מלאה".

הפרקליטות, שלא פסלה את השיח הציבורי על טיב העסקה, הבטיחה כי ביום ההכרעה יפורסמו פרטיה לציבור. "כשהצדדים יגיעו ביניהם לסיכום אודות רשימת האסירים, והסיכום יקבל את אישור הממשלה, תפורסם הרשימה לידיעת הציבור הנרחב", נכתב בבקשה שהוגשה לבית המשפט.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: גלעד שליט 

עסקת שליט: כך נראית ההצעה הישראלית לחמאס

"עסקת שליט - בשבוע הבא"

האם ישוחרר מרוואן ברגותי בעסקה?