נשיא סוריה בשאר אסד שב ומאיים בפתיחת חזית מול ישראל ברמת הגולן ומדגיש: "מדובר בעניין רציני, יש תכנית רחבת היקף". כך דיווח היום (ב') העיתון הלבנוני אל-אחבר, המקורב לחיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הדיווח, אסד הבהיר בהתייחסו לחזית שתיפתח כי "לא מדובר בירי אחת לכמה זמן של כמה פגזים שנופלים על האויב ומשאירים את היוזמה ואת הפעולה בידיו, אלא בלחימה ממושכת. ההתנגדות נלמדת, אנו מתכוננים לה, ממש כפי שעשה חיזבאללה".

הבוקר, בפתח דיון בוועדת חוץ וביטחון שבמהלכו יציג סקירה ביטחונית, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו להתבטאויות מכיוונה של סוריה והדגיש כי ישראל ערוכה לכל תרחיש. "זה מזרח תיכון חדש רועש רוגש ונפיץ", אמר נתניהו, "וזה נכון במיוחד לגבי החזית הצפונית מול סוריה". לדבריו, העיקרון היסודי שמנחה אותו הוא כי ביטחונם של אזרחי ישראל לא ייפגע. "אנו פועלים אל מול ההתבטאויות האלה".

ליברמן: "האיחוד האירופי יהיה לא רלוונטי"

יו"ר הוועדה אביגדור ליברמן ניצל את הבמה כדי להתייחס לוויכוח באיחוד האירופי סביב ההכרה בחיזבאללה כארגון טרור. "לאחר הידיעות והחקירה בבולגריה ומעורבות חיזבאללה בסוריה לא לכלול אותם ברשימת ארגוני הטרור זו צביעות בהתגלמותה", אמר ליברמן.

שר החוץ לשעבר הזהיר כי אם האיחוד לא יכיר בחיזבאללה כארגון טרור יהיו לכך השלכות בזירה הדיפלומטית. "זה יהפוך את האיחוד ללא רלוונטי ולא בר שיח לגבי מה שנעשה, לפחות לא מבחינתנו", אמר. "עלינו להגיע למסקנה ברורה שנוכל לסמוך רק על עצמנו".