אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
מאבק צבעוני | צילום: רויטרס

נשות הקבע נגד ראש אגף כוח אדם בצה"ל: עשרות קצינות ונגדות שלחו מכתב לאלוף אורנה ברביבאי בדרישה שתעשה הפרדה בכל הקשור לפקודות הלבוש והמשמעת, בדגש על שימוש בלק לציפורניים, בקרב חיילות. הנשים טוענות כי היות שהשירות בצה"ל הוא חלק בלתי נפרד מחייהן - לא מקובל עליהן שפקודה זו תחול על נשות קבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הפקודה כיום, מותר לחיילות לצבוע את ציפורניהן בצבע ורוד בהיר, שקוף או פרנץ' (פס לבן על קצה הציפורן). החתומות על המכתב דורשות לאפשר להן לעטר את ציפורניהן בכל לק מסוג כלשהו.

במכתבן לאלוף ברביבאי הן טוענות כי "הצבא עבורנו הוא דרך חיים. אנחנו רוצות להרגיש טוב עם עצמנו כנשים. לא יכול להיות שהפקודה הזו חלה עלינו. אנו לא מוכנות לאכיפה הזו ומבקשות להבדיל אותנו מחיילות הסדיר". ראש אכ"א עומדת מאחורי הפקודה לפיה צבעי הלק בצה"ל צריכים להישאר אחידים.

בשנת 2012 סיפר ראש ענף משטר ומשמעת בצה"ל, סגן-אלוף אורן אברהם, על יותר מ-50 שינויים שנערכו בפקודה - והופצו לכלל היחידות בצבא. גם בנוגע למריחת הלק סיפק סא"ל אברהם חדשות טובות לחיילות. "אם עד היום רק נשות הקבע היו יכולות להגיע עם לק, כעת גם חיילות החובה יוכלו למרוח - כל עוד הוא עומד בתקן שהצבנו: צבעי לבן פנינה, שקוף או ורוד בהיר", הסביר. "ההחלטה הזו התקבלה על אף שבצבאות העולם יש איסור חמור על הופעה עם לק, אך החלטנו ללכת לקראת החיילות".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "פרטי הפניה המתוארת אינם מוכרים. כשתתקבל, תטופל ותיענה בדרכים המקובלות".