מתיחות בגבול הצפון: שר הביטחון אהוד ברק, התייחס לראשונה לדיווח על פיו מדינת ישראל איימה על סוריה שלא תעביר טילי סקאד לחיזבאללה, וניסה להרגיע את כל המודאגים מתקיפה צבאית עתידית.

"ההתעצמות בלבנון נראית לישראל כהפרה בוטה של החלטות מועצת הביטחון של האו"ם", טען היום שר הביטחון במהלך ביקור באגף משפחות והנצחה בתל השומר, אך מיהר להבהיר, "אין לנו כוונות תוקפניות כלפי לבנון". ברק הדגיש, "אנחנו מצפים וממליצים לכולם לשמור על השקט בצפון והכנסת מערכות שמפרות את האיזון, מסכנות גם את היציבות והשקט".

חל שינוי במדיניות הסורית

הבוקר פורסם כי על פי דיווח בעיתון כוויתי, המודיעין הישראלי חשף כבר בקיץ שעבר שסוריה מאמנת אנשי חיזבאללה בשימוש בטילי סקאד ונ"מ - טילים המכסים את רוב שטחה של ישראל. ישראל העבירה מסר לסוריה כי אם תאפשר את העברת טילים לשטח לבנון, יופצצו מטרות בסוריה. בדמשק הבינו את המסר ונמנעו מכך.

בתקופה האחרונה חל שינוי במדיניות הסורים והטילים הועברו ללבנון. על פי הדיווח הכוויתי, ישראל שקלה להפציץ את השיירה בדרכה ללבנון אך בסוף בחרה בדיפלומטיה. הממשל האמריקני עודכן וישראל הבהירה שאם לא ימצא פתרון במהירות היא תאלץ לפעול נגד סוריה.

מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון והסנטור ג'ון קרי נפגשו עם בכירים בממשל הסורי כדי לפתור את המשבר בדרכי שלום, אך גורמים אמריקנים ציינו שאסד הכחיש מעורבות בפרשה. ההכחשות הסוריות לא שכנעו את האמריקנים ולא את הישראלים. המצב בין ישראל לסוריה - על סף פיצוץ.